"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

Pragnę poinformować o kolejnym etapie prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży.

Otrzymaliśmy dokumentację techniczną związaną z obecnym stanem Kościoła, przygotowaliśmy projekt budowlany obejmujący zabezpieczenie stropu i posadzki oraz przygotowaliśmy wstępny kosztorys.

Pragniemy zachować zarówno sakralny jak i historyczny walor tego miejsca poprzez regularne odprawianie Mszy Św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej, obejmującej kościół i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego.

Analizujemy możliwości pozyskania funduszy na prowadzenie prac budowlanych. W przyszłości wierni będą mieli możliwość m.in. zakupienia cegiełki i tym samym przyczynienia się do własnego wkładu w tworzeniu tego dzieła. Nazwiska zasłużonych fundatorów będą umieszczone w przedsionku Kościoła na wygrawerowanej tabliczce.

Poniżej przedstawiamy projekt cegiełki na ratowanie Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży, w postaci monety wybitej w srebrze i mosiądzu: 

Awers:
Kosciół na Górze Ślęża, orzeł piastowski; annagramy Piotra Włostowica i zakonu augustianów;
Napis otokowy: AD PERPETUAM REI MEMORIAM (na wieczną rzeczy pamiątkę); ECCLESIA IN MONTE SILENCII (kościół na Górze Ślęża).

Rewers:
Herb Arcybiskupstwa Wrocławskiego; napis otokowy: ARCHIDIOECESIS VRATISLAVIENSIS

O sposobie zakupu cegiełek oraz terminie ich sprzedaży poinformujemy w najbliższym czasie - po sfinalizowaniu formalności prawnych - podczas ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

Mennica Sudecka przygotowuje również projekty innych medali z postaciami historycznymi związanymi z górą Ślęzą. 

Aktualne informacje związane z odbudową mogą Państwo śledzić na stronie internetowej www.sleza.info >>

Ks. dr Ryszard Staszak

Podaruj 1% podatku na Stowarzyszenie
na rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor
KRS 0000611291

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2
 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.

  • Liczba miejsc: 24
  • Koszt z pełnym wyżywieniem: 60 zł