"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ 9.04.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W niedzielę Męki Pańskiej kontemplujemy cierpienie i śmierć Jezusa. Stawiamy sobie również pytanie o sens cierpienia i krzyża w życiu Jezusa, Świata i naszym. Jaki sens ma krzyż w moim życiu? Św. Paweł pisze, że jest głupstwem dla pogan, zgorszeniem dla Żydów, a dla Chrześcijan znakiem zbawienia. Jaki sens ma krzyż w moim życiu osobistym? Czy jest głupstwem, zgorszeniem, czy znakiem i miejscem zbawienia? Nikt z nas nie uniknie krzyża. Jeśli ucieknie przed jednym, to wpadnie w drugi. Etapu krzyża nie można przeskoczyć. Do chwały idzie się przez mękę. Nasze życie jest drogą krzyżową. Jak podejmuję krzyż w moim życiu?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

3. 1 maja 2017 r. o godz. 14.00 na szczycie Ślęzy odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Konferencję dla rodzin i Mszę św. i odprawi ks.prof.Franciszek Głód – duszpasterz rodzin.W tym dniu w naszej parafii Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym.

4. W tym roku planujemy wykonanie ołtarza mszalnego do kościoła na Ślęży. Mesa ołtarzowa będzie wsparta na 2-ch replikach rzeźb lwów romańskich. Autorską pracę rzeźbiarką z piaskowca wykona p. Stanisław Taraszczuk.

5. 20 maja 2017 r. o godz. 11.00 będziemy obchodzić w naszej parafii uroczystość jubileuszową, 45. rocznicę święceń kapłańskich ks. proboszcza z Sulistrowic. W wydarzeniu wezmą udział kapłani którzy zostali wyświęceni w katedrze Wrocławskiej 27 maja 1972 roku przez Ks. kardynała Bolesława Kominka, ówczesnego Metropolitę Wrocławskiego. Na uroczystość, która odbędzie się na boisku sportowym w Sulistrowicach serdecznie zapraszamy naszych parafian oraz gości. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

6. Są do nabycia KALENDARZE ŚLĘŻAŃSKE 2017 z historią kościoła na Ślęzy, w którym pokazano stan kościoła przed rozpoczęcie ratowania i zakończenia oraz rekonsekracji i poświęcenia kościoła oraz książka p.t. Angelus silesius i mistyka w cieniu Ślęży.

7.NIEDZIELA MŁODYCH 2017 – NIEDZIELA PALMOWA 9 kwietnia 2017 – OSTROW TUMSKI – KATEDRA WROCŁAWSKA 15.00 – MSZA ŚW. KS. ABP JÓZEF KUPNY METROPOLITA WROCŁAWSKI 14,00 – Procesja do katedry 16.15 Scena – Młodzi Młodym, kiermasz Adoracja, spowiedź 17,30 – modlitwa uwielbienia 18.00 – Błogosławieństwo

8. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznaczona jest na remont kościoła na Ślęży, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych taca przeznacozna jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchowngo i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać!

Liturgia Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek, Ostatnia Wieczerza - Strzegomainy godz. 17.00 , Sulistrowice godz. 18.00
Wielki Piątek, śmierć Pana Jezusa na krzyżu – Strzegomainy godz. 17.00, Sulistrowice godz. 18.00
Wielka Sobota, Wigilia Paschalna – Strzegomiany godz. 18.00, Sulistrowice godz. 19.00

Porządek Wielkanocnych Mszy Świętych (Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny):

- Strzegomiany: godz. 9.00
- Sulistrowice: godz. 10.30
- Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
- Ślęża: godz. 14.00

Ks. dr Ryszard Stasza - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"