"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

Zdjęcie: Komunia Św. w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Msza Św. z koncertem dla powodzian, 29.10.2024

Świat opanowuje ideologia poprawności politycznej, tzw. ideologia postmodernistyczna, która odrzuca Boga, która głosi relatywizm, że nie ma prawdy obiektywnej, absolutnej, nie ma dobra absolutnego, obiektywnego, że od człowieka zależy co jest dobre, a co jest złe. Nie Bóg rozstrzyga przez swoje Przykazania co jest dobre, a co jest złe, lecz człowiek przy pomocy swojego prawa rozstrzyga nawet o tym, kogo wolno zamordować. Dziś człowiek wszedł na tron Boży, na miejsce Boga i decyduje o tym co jest dobre, a co jest złe. Ta ideologia nie walczy z religią wprost, tylko zmienia zupełnie obraz Boży. Już nie istnieje pojęcie Boga w Trójcy Jedynego. Jeżeli się uznaje Boga, to tylko „jakąś nieokreśloną energię, która powołała świat do istnienia, ale w ten świat się nie wtrąca i której nie zależy na człowieku". Wg tej ideologii Bóg istnieje, ale nie ma nic wspólnego z człowiekiem, dlatego wolno robić wszystko – wolność od wszystkiego i wolność do wszystkiego, bez żadnych obowiązujących praw moralnych. Światopogląd współczesnego młodego człowieka to konsumpcja, to nieograniczona wolność, to zakupy, to seks, to mocne przeżycia – tylko to się liczy, i wielu młodych ludzi z naszych chrześcijańskich rodzin temu niestety ulega. Niektórzy zapomnieli o tym, ze to pan Bóg i Kościół definiują to, co jest dobre, a co jest złe.

Dlatego tak ważne jest wychowanie młodego człowieka. W naszych czasach troszczymy się głównie o wiedzę, nie doceniając woli – a to ona decyduje o wielkości i wartości człowieka. Wolność polega na umiejętności wybierania większego dobra. Starajmy się uczyć dzieci i młodzież zdrowego krytycyzmu – nie krytykanctwa. Uczymy odpowiedzialności, inicjujmy mądrze w życie społeczne. Pierwszą szkołą życia społecznego jest rodzina, która wzajemnie się wychowuje. Zachęcajmy do udziału w grupach duszpasterskich. Uwrażliwiajmy na zawody służące bezpośrednio dobru drugiego człowieka. Wychowujmy w poczuciu religijnym – Domowego Kościoła i w kręgu parafii. Religijność rodziców i modlitwa wywiera ogromny wspływ na postawę dzieci. Traktujmy młodzież z szacunkiem i miłością. Stosujmy indywidualne działania wychowawcze i czuwajmy nad całością wychowania fizycznego, intelektualnego i uczuciowego. Współpracujmy z nauczycielami – nie osłabiajmy ich autorytetów, ale starajmy się uzupełniać ewentualne braki w wychowaniu szkolnym. Dajmy przykład zdrowej relacji małżeńskiej, uwrażliwiając dziecko na służbę innym. W wychowaniu należy oprzeć wszystko na miłości Bożej, z niej wyrasta i ku niej zmierza wszelka poprawna miłość ziemska – także małżeńska i rodzinna, a najpiękniejszym owocem rodziny i narodu jest człowiek uformowany na miarę miłości Bożej.

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.
 
  • Liczba miejsc: 24
  • Cena za dobę - z pełnym wyżywieniem: 100 zł / os.