"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.10.2016. Rok C

Wprowadzenie do liturgii

„Apostołowi prosili Pana: „Przymnóż nam wiary" / Łk 17,5/
Dzisiejsze czytania liturgiczne zapraszają nas do postawienia sobie kilku pytań:Jak silna i głęboka jest nasza wiara? Czy nie zaniedbujemy się w niej?, Czy ją sobie cenimy? Co czynimy, aby ją nieustannie pogłębiać? To że jesteśmy tu dzisiaj w kościele,jest znakiem,że wierzymy i ufamy Chrystusowi. Powinniśmy dostrzegać Boga w modlitwie ale także we wszystkim co nas otacza.

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii.
5. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym maja zamiar przystąpić do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii, informujemy że uroczystość odbędzie się 04.06.2017 r. w Kościele parafialnym w Sulistrowicach. Przypominamy że do pierwszej komunii świętej przystępuje się w swojej parafii, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Zapisy przyjmujemy w Zakrystii lub w kancelarii.
6.Jakie wskazania narzucają się dla duszpasterzy młodzieży po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie? Młodzi ludzie oczekują od nas świeżości, zapału i świadectwa o Bogu swoim życiem. Ks. Abp Józef Kupny powiedział: otwórz szeroko drzwi swojego życia Jezusowi. On pojawiając się niczego nie zabiera, daje natomiast prawdziwe szczęście radość i pokój.
7.Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy do Św. Jadwigi 15 października 2016 r. Wyjście z Katedry o godz, 6.00. Msza św. przy ołtarzu polowym w Trzebnicy o godz.16.30. Powrót z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.30.
8. Październik jest miesiącem modlitwy Różańca Świętego. W kościele parafialnym w Sulistrowicach o godz. 17.00 codziennie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci ,młodzież i dorosłych. Różaniec to droga duchowego doskonalenia jest pomocą dla człowieka dzisiejszych czasów, który wprowadza w życie nasze pokój i skupienie.
9. Podczas Jubileuszu 20 lecia Pielgrzymki Redakcji i Czytelników Tygodnika Katolickiego „Niedziela ' na Jasnej Górze wśród wyróżnionych przez redakcję znalazł się kapłan z diecezji wrocławskiej Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz z Sulistrowic Kapłan odebrał wyróżnienie medal „Mater Verbi" z rąk Lidii Dudkiewicz redaktor naczelnej „Niedzieli. Jego staraniem został odbudowany z ruin kościół na Ślęzy. który nie tylko przyciąga turystów ale też przyciąga młodzież.
10.40-lecie Wrocławskiego Szczepu Harcerek i Harcerzy „Leśni"Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odbędzie się w Centrum Szkolenia Wolontariatu Caritas w Sulistrowiczkach w dniach od 21-23 października.2016 r. Wezmą udział Drużyny Harcerskie z Sobótki i Wrocławia.
11.9 października 2016r. Po raz 16 w całej Polsce organizowany będzie Dzień Papieski. W naszej parafii zapraszamy na dwudniowe obchody 8 i 9 października. W programie: konkursy Papieskie, rozrywki sportowe, atrakcje kulinarne, kremówki papieskie niespodzianki. Kwesta na Rzecz Fundacji Papieskiej wspierającej najzdolniejszą młodzież w Polsce.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"