"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2016 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Żyjemy w czasach, kiedy wojnę i najazd na inne państwa nazywa się braterską pomocą, niesieniem misji pokojowych, obroną własnych obywateli na terytorium innego kraju lub walką z terroryzmem. Dlatego wszyscy tęsknimy za sprawiedliwością i za prawdą. Czekamy, kiedy prawda będzie prawdą. Społeczeństwo nie akceptuje już informacji w wersji podawanej przez media. Może warto by zapytać ile w tej prawdzie medialnej jest autentycznej prawdy.

Chrystus mówi do nas „Beze mnie nic nie możecie uczynić, czuwajcie i módlcie się, prawda was wyzwoli Czekajcie na mnie ja wam pomogę walczyć o prawdę i sprawiedliwość". Mamy być czujni bo diabeł obrał piękny krawat i garnitur. Człowiek ma tylko jedno życie. Stąd adwent staje się również wezwaniem do intensywnej pracy," by nasze serca nie były ociężale wskutek obżarstwa, pijaństwa oraz trosk doczesnych."

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-16.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Zakończyliśmy prace przy zabezpieczaniu popękanych murów zewnątrz kościoła na Ślęży, gdyż w czasie prowadzonych wykopalisk archeologicznych w kościele naruszono statykę kościoła.

3. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.

5. Przedstawiciele Rady Parafialnej p. Witek Załaszczyk i p. Krystyna Gargała roznoszą po domach opłatki wigilijne jako woluntariusze chciałbym w imieniu i własnym bardzo serdeczne podziękować za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Ofiary za opłatki wigilijne będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęzy...Listę ofiarodawców z podziękowaniem wywiesimy w gablocie parafialnej.

6 W przyszłym roku planujemy remont dachu na ośrodku kultury chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach, gdyż 20-to letni dach wykonany z gontów drewnianych jest nieszczelny i zmurszały. 6 lat temu wymieniliśmy gonty na kościele w Sulistrowiczkach których koszt wyniósł 20.000 zł.

7. Zapraszamy wszystkie dzieci na próby Jasełek które odbywają się w każdy piątek o 18.00 w sali na plebanii.

8.Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się od 18 XII -21.XII. 2016 r , które będzie prowadził Ks. dr Tobiasz Matkowski notariusz Sądu Metropolitalnego we Wrocławiu.

Plan rekolekcji

IV NIEDZIELA ADWENTU

godz.9.00 -Strzegomiany – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz.10.30 – Sulistrowice
godz. 12.00 -Sulistrowiczki
godz. 14.00 - Ślęża
godz. 19.00 - Sulistrowiczki

Poniedziałek 19.12.2016 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz.16.00 – Strzegomiany
godz.17.30 – Sulistrowice
godz.19.00 – Sulistrowiczki

Wtorek 20.12.2016

godz.16.00 – Strzegomiany
godz.17.30 – Sulistrowice
godz.19.00 – Sulistrowiczki

Środa 21.12.2016

Plan Spowiedzi św.:
godz.15.00 – 16.00- Strzegomiany Msza św. z nauka rekolekcyjną 16.00
godz.17.00 – 18.00 – Sulistrowice Msza św. z nauka rekolekcyjną 18.00
godz.18.00 – 19.00 -Sulistrowiczki Msza św. z nauka rekolekcyjną 19.00

9. Roraty codziennie z Matką Bożą o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach – Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie Rorat figurka Matki Bożej będzie wędrowała po domach naszej parafii aż do zakończenia adwentu. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowaliśmy nagrody.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2