"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Tyle rzeczy w życiu jest niepewnych. Człowiek łudzi się, tu na ziemi zapewni sobie sukces, i gdy nie może go osiągnąć, nie znajduje innej płaszczyzny, nie widząc znikąd pomocy, traci sens. Gdy człowiek traci grunt pod nogami i nie potrafi znaleźć tego, co pozwoliłoby mu znów stanąć na nogach .Jakież to wszystko niepewne czasem tragiczne .Dobrze,że jest skała – Piotr, któremu Chrystus powierzył Kościół, który stoi na straży wiary i obyczajów.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Ksiądz Abp Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski apeluje o pomoc poszkodowanym w Polsce w wyniku nawałnic. Dziś w niedzielę po każdej Mszy św jest zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Metropolita także prosi o modlitwę w intencji tych którzy stracili cały dorobek życia.
2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,
5..W tym tygodniu zainstalujemy kościele na Ślęzy nowy ołtarz kamienny.
6. Jest nabyć nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru.
7.Wczoraj na Jasnej Górze odbyła się uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej z okazji 300 lecia koronacji jasnogórskiego wizerunku papieskimi koronami. Zgromadziło się ok. 200 tyś pielgrzymów. Pielgrzymi wysłuchali specjalnego orędzia papieża Franciszka, który powiedział:" To wielki zaszczyt mieć za Matkę- Królową i że ma się Królową za Matkę, która nigdy nie spuszcza nas z oczu. Matka czuła, która trzyma nas za rękę podczas codziennej wędrówki".
8. Pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu litania do Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi świętej.
9. W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 w Sulistrowicach Msza św. w intencji wszystkich uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, zapraszamy dzieci i rodziców, dzieci prosimy o przyniesienie tornistrów do. poświęcenia.
10. Za sugestią ks. Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego w pierwszą niedzielę września, w naszej parafii, podobnie jak w całej Archidiecezji odbędą się modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na świecie oraz nawrócenia ludzi wyrządzających zło.

Ks. dr Ryszard Staszak

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"