"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Próby odsuwania Boga od wpływu na ludzki świat znane są od czasów Adama i Ewy. Wspomina o nich również Chrystus w przypowieści o przewrotnych dzierżawcach. Przed usuwaniem Boga z ludzkiego życia ostrzegał Jan Paweł II, gdy 18 sierpnia 2002 roku wołał na krakowskich Błoniach: „Człowiek nie rzadko żyje tak, jakby Boga nie było, a nawet stawia samego siebie na Jego miejscu. Uzurpuje sobie prawo stwórcy do ingerowania w tajemnice życia ludzkiego. Usiłuje decydować o jego zaistnieniu, wyznaczać jego kształt przez manipulacje genetyczne i w końcu określa granicę śmierci. Odrzucając Boże prawo i zasady moralne otwarcie występuje przeciw rodzinie". Bóg ma święte prawo do naszego czasu, do naszych sił, do naszej miłości. Nie wyciąga ręki po cudze. Oddanie chwały Bogu jest kwestią sprawiedliwości.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,
3. 9 września 2017 r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p.Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.
4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.
5. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Prowadzimy również zapisy przedszkolaków na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska.
6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.
7. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.
8. W październiku różaniec o godz. 17.00, Msza Św. wieczorna o godz. 17.30
9.W przyszłym roku na obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski przybędą do Polski biskupi z całej Europy. Biskupi uczczą 1050 rocznicę przybycia do Polski biskupa Jordana w 968 r.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2017, Rok A

 

Wprowadzenie do liturgii

Próby odsuwania Boga od wpływu na ludzki świat znane są od czasów Adama i Ewy. Wspomina o nich również Chrystus w przypowieści o przewrotnych dzierżawcach. Przed usuwaniem Boga z ludzkiego życia ostrzegał Jan Paweł II, gdy 18 sierpnia 2002 roku wołał na krakowskich Błoniach: „Człowiek nie rzadko żyje tak, jakby Boga nie było, a nawet stawia samego siebie na Jego miejscu. Uzurpuje sobie prawo stwórcy do ingerowania w tajemnice życia ludzkiego. Usiłuje decydować o jego zaistnieniu, wyznaczać jego kształt przez manipulacje genetyczne i w końcu określa granicę śmierci. Odrzucając Boże prawo i zasady moralne otwarcie występuje przeciw rodzinie”. Bóg ma święte prawo do naszego czasu, do naszych sił, do naszej miłości. Nie wyciąga ręki po cudze. Oddanie chwały Bogu jest kwestią sprawiedliwości.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

3. 9 września 2017 r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p.Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków” autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.

5. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Prowadzimy również zapisy przedszkolaków na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska.

6. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

 1. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

  8. W październiku różaniec o godz. 17.00, Msza Św. wieczorna o godz. 17.30

  9.W przyszłym roku na obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Polski przybędą do Polski biskupi z całej Europy. Biskupi uczczą 1050 rocznicę przybycia do Polski biskupa Jordana w 968 r.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"