"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.07.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Albert Einstein laureat nagrody Nobla,twórca teorii względności powiedział:"Wierzę w Boga i mogę z całą sumiennością stwierdzić,że w całym moim życiu nie uznawałem filozofii ateistycznej. Moja religia jest pokornym uwielbieniem nieskończonej duchowej Istoty wyższej natury... Przypadek niczego nie tłumaczy." Adam Mickiewicz uczył: „ Ile się dusza wzruszy, tyle Boga wzruszy. O ile dusza w Bogu, o tyle Bóg w duszy" Sw. Augustyn powiedział:"Stworzyłeś nas Boże, dla siebie i niespokojne jest serce nasze dopóki nie spocznie w Tobie" Aby dostrzec Boga trzeba namysłu i spokoju i ciszy, Jezus przerywa Apostołom pracę i każe szukać odpoczynku. Cisza jest rodzajem dezynfekcji świadomości i ducha, pozwala od nowa zauważyć Boga i zbliżyć się do Niego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 29 lipca Akcja św. Krzysztof ,wsparcie finansowe dla misjonarzy Przy figurze św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów w Sulistrowiczkach. Po każdej Mszy św poświęcenie pojazdów. Ofiary na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
4.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
5. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.
6. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
7.29 lipca 2018 o godz.14.00 będzie odprawiona Msza św. za duszę sp. księcia Bolka II, który wybudował w XIV zamek na górze Ślęża. Był to książę bardzo patriotyczny jak pisał o nim J. Długosz,' nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi." powiedział że jest księciem Polskim i nie będzie składał homagium Niemcowi na tronie czeskim."
8.Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach,które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia .Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „ Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonanie studni i kanalizacji odprowadzającej ścieki ze Ślęzy do oczyszczalni w Sulistrowiczkach./1 km/ . Sponsorzy mile widziani.
9.19 sierpnia 2018 r. Koncert patriotyczny z okazji 100 lecia Niepodległości Polski - POLSKA MIŁOŚCIĄ WSKRZESZONA w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach o godz.11.00 i w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Górze Ślęza o godz 15,00 w wykonaniu znakomitych artystów scen Śląskich i Wrocławskich .Pierwszy koncert na Studnię na Ślęży. Ofiary pieniężne będziemy składać na konto Stowarzyszenia.
Ks dr. Ryszard Staszak -proboszcz

„Zwyciężyć i spocząć na laurach- to klęska
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo'

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem
Polska jest Polską, a Polak Polakiem"
A. Mickiewicz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Arcybiskup Józef Kupny
Metropolita Wrocławski

ZAMÓW KSIĄŻKĘ >>

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"