"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 19.08.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

W Ewangelii św. Jana spotykamy szereg zdań Jezusa zaczynających się od słów „Ja Jestem". W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi Ja Jestem chlebem który zstąpił z nieba"W innych miejscach usłyszymy słowa „Ja jestem Dobrym pasterzem", „Ja Jestem światłem świata"Chrystus. W tych słowach pragnie przekazać, że Chrystus jest naszą przyszłością naszym nieskończonym życiem. Dlatego dzisiaj módlmy się za chrześcijan aby z Eucharystii czerpali siłę do życia w Jedności z Bogiem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś 19 sierpnia 2018 r. zapraszamy na patriotyczny koncert z okazji 100 lecia Niepodległości Polski - POLSKA MIŁOŚCIĄ WSKRZESZONA w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach o godz.11.00 i w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Górze Ślęza o godz 15,00 - w wykonaniu znakomitych artystów scen Śląskich i Wrocławskich .Pierwszy koncert na Studnię na Ślęży. Ofiary pieniężne będziemy składać na konto Stowarzyszenia.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
4. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
5. Otrzymaliśmy zgodę Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu na wykonanie badań stratygraficznych drewnianej empory organowej w kościele na Ślęży oraz wykonanie polichromii, kolorystyki płycin obramowania, balustrady, gzymsu i podniebiu. W związku z tym w najbliższym czasie przystąpimy do prac remontowych.
6. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
7. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
8. 22 września Spotkanie Młodych na Sląskiej Górze Tabor 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Abp. Józef Kupny Arcybiskup Metropolita Wrocławski. Po Mszy św. koncert muzyki młodzieżowej .Św. Patron Stanisław Kostka z Rostkowa jest wzorem do naśladowania, pokazał heroizm, życia, wzór wierności powołania wytrwałości w osiągnięciu celu zdobycia świętości. Dziś nas zaprasza do wyższych rzeczy.

Ks dr Ryszard Staszak proboszcz

„Naród ginie, gdy z znieprawia swojego ducha, naród rośnie gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza. I tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć" Św. Jan Paweł II. „Naród ma jeden dom" – Ojczyznę.
Miłość Ojczyzny oznacza bezwzględną wierność. Kto sprzeniewierza się wierności Ojczyzny, jest zdrajcą
Abp. S. Wielgus

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"