"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Na świeci żyje wielu nieszczęśliwych ludzi, którzy pozbawieni są wielkiego daru Bożego jakim jest słuch. Ale jeszcze więcej jest takich ludzi, którzy mają zdrowe uszy i mogą słyszeć, a nie słyszą, bo są głusi duchowo. Pan Jezus wzywa nas dzisiaj do zastanowienia się nad tym czy należycie wykorzystujemy dar jakim jest słuch. Czy umiemy słuchać co do nas mówi Bóg i co mówią do nas ludzie. Umiejętność słuchania ważna jest nie tylko w dziedzinie życia religijnego, ale także we wszystkich dziedzinach życia w polityce i życiu społecznym, rodzinnym i narodowym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży wykonamy polichromie,empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
7. 22 września Spotkanie Młodych na Sląskiej Górze Tabor 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski Po Mszy św. koncert muzyki młodzieżowej .Św. Patron Stanisław Kostka z Rostkowa jest wzorem do naśladowania, pokazał heroizm, życia, wzór wierności powołania wytrwałości w osiągnięciu celu zdobycia świętości.
8. Dziś Spotkanie z rodzicami dzieci które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii św. zapisy po Mszy św. o godz. 11.30 w sali katechetycznej na plebanii
9. Kateczeza i Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00

Świętując stulecie odzyskania niepodległości Polski kierujemy nasze myśli w stronę młodzieży, która będzie modlić się na świętej górze Ślązaków na Ślęzy. Myśli nasze biegną ku wierze i rozeznaniu powołania Umacniajmy się słowami św. Stanisława Kostki :Patrona młodzieży Polskiej„ Do wyższych rzeczy jestem stworzony." Są wyższe rzeczy niż tylko troska o własne sprawy ale jest także troska o własną Ojczyznę o wspólne dobro.

Ks dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"