"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejszy świat nie rozumie cierpienia, a także pojęcia jako słabość, ból, znikają z naszego codziennego słownika ale wraz z nim zanika doświadczenie miłości, która pozostaje pozbawiona swej najgłębszej treści ,nie ma miłości bez cierpienia. Nawet jeżeli wybieramy zło, to często czynimy to w dobrej intencji Jeżeli ludzie się rozwodzą to z powodu nowej miłości bo nowe małżeństwo ma być szczęśliwe, jeżeli daję łapówkę to ze względu na mojego ojca , który jest chory i potrzebuje opieki lekarskiej, czy to może być grzech?Trzeba przestać myśleć tak jak myśli świat. Trzeba patrzeć na sprawy tak jak ja patrzy Bóg. Trzeba przebaczać tak jak przebacza Bóg. Przebaczenie może się łączyć niekiedy z cierpieniem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu polichromii, empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
7. 22 września Spotkanie Młodych na Sląskiej Górze Tabor 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Kostki – Patrona Polskiej Młodzieży. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski Po Mszy św. koncert muzyki młodzieżowej .Św. Patron Stanisław Kostka z Rostkowa jest wzorem do naśladowania, pokazał heroizm, życia, wzór wierności powołania wytrwałości w osiągnięciu celu zdobycia świętości.
8. Dziś Spotkanie z rodzicami dzieci które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii św. zapisy po Mszy św. o godz. 11.30 w sali katechetycznej na plebanii
9. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Ks. Kard. S. Wyszyński powiedział: Trzeba kochać Polskę. Jaka ma być Polska?
Należy zacytować słowa Juliusza Słowackiego
Szli, krzycząc .. „Polska! Polska...
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na krzyczące i zapytał jaka"?
I odpowiada
Nie jest wszystko jedno, jaka będzie nasza Ojczyzna
i cytuję dalej poetę Asnyka; Nie depczcie przeszłości ołtarzy.
„Ma być to Polska kochająca tradycję i kulturę narodową a nie euro-religię "

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"