"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Sześć lat temu kościół katolicki obchodził rok wiary. Papież Franciszek przemawiając kilkakrotnie do świata katolickiego z okazji tego roku powiedział m. in. że „chciałbym bardzo położyć na sercu to, abyśmy naszą wiarę potwierdzali na co dzień nie tylko słowami, ale i czynami". I słusznie. Podstawowym przecież nakazem religii Chrystusowej jest przykazanie miłości bliźniego. Tam gdzie nie ma miłości bliźniego, tam nie ma również Jezusa Chrystusa i nie ma chrześcijaństwa. Czy w naszym życiu i postępowaniu naprawdę jesteśmy chrześcijanami?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu polichromii, empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
7. 22 września Spotkanie Młodych na Sląskiej Górze Tabor i 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – patrona Polskiej Młodzieży. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski Po Mszy św. koncert muzyki młodzieżowej .Św. Patron Stanisław Kostka z Rostkowa jest wzorem do naśladowania, pokazał heroizm, życia, wzór wierności powołania wytrwałości w osiągnięciu celu zdobycia świętości.
8. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00
9. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwanaście stacji zostało już wykonanych, z czego siedem zostało zamontowanych w kościele. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca października. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor:
- Idą dwie żmije. Jedna mówi do drugiej: - Czy my jesteśmy jadowite? -Tak. A czemu pytasz? - Bo właśnie ugryzłam się w język.
- Najnowsze badania potwierdzają, że spośród wszystkich kobiet tylko siostra zakonna jest jedyną, która rano wie co na siebie włoży.
- Małżeństwo jedzie samochodem, już przez dłuższą chwilę nie odzywając się do siebie po wcześniejszej sprzeczce. Nagle żona zauważa stodołę z różnego rodzaju bydłem: krowy, byki, świnie, owce. - Twoja rodzina? - pyta sarkastycznie żona. - Tak, teściowie – odpowiada mąż.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"