"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO 18.11.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Hanna Malewska w powieści „Przemija postać świata" przedstawia upadek państwa rzymskiego i powstanie nowej Europy. Film „Przeminęło z wiatrem" ukazuje nam powstanie nowej Ameryki w ogniu walk o jej zjednoczenie. Tytuły tych utworów pasują do tego co dzieje się we współczesnym świecie. „Przemija z wiatrem postać z tego Świata". Wszystko płynie... Pod koniec roku kościelnego, kiedy przyroda zdaje się przemijać, pytania o przemijanie Świata i człowieka ukazują się nam w całej ostrości i każdy z nas na swój sposób próbuje na nie odpowiadać. Dzisiejsza Ewangelia mówi o końcu Świata, czyli także o przemijaniu rzeczy i człowieka. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Na końcu Świata Chrystus przyjdzie w majestacie już nie po to ,aby go na nowo osądzono, ale aby wezwać na sąd tych, przez których był sądzony.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzyma pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy na , kawę, herbatę i ciastka. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia Niepodległości Polski z kościołem na Ślęzy oraz wizerunkiem Bolka II Świdnickiego, księcia Piastowskiego budowniczego zamku na Ślęzy w latach 1310-1368 /cel - ratowanie kościoła na Ślęzy/
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy". W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii ks. bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość". Wciąż do nabycia jest książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży"
4. W kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży kończymy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu empory. Przywracamy emporze na Ślęży utracone walory artystyczne przez wykonanie srebrnej polichromii według projektu konserwatora zabytków p. Doroty Wandrychowskiej.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Za wyjątkiem Stowarzyszenia, ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania budową tak niezbędnej w tym miejscu kanalizacji oraz doprowadzeniem wody. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży". Organizujemy zbiórkę na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach. W kościele na Ślęży odbywają się cykliczne koncerty, podczas których zbierane są ofiary na ten cel. Podczas ostatniego koncertu 11 listopada zebrano 1000 zł. Serdecznie zapraszamy turystów i pielgrzymów do wsparcia tej inicjatywy.
Ofiary na budowę z dopiskiem "Studnia i kanalizacja na Ślęży" prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "TABOR"
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka, Nr konta (w PLN): 46 9574 1015 2003 0211 8316 0001
7. Kończymy prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej do kościoła na Ślęży.
8. 3 listopada 2018 r. w Częstochowie miał miejsce Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach, Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Strzegomianach, Kościoła Nawiedzenia NMP na Ślęży oraz Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Zawierzenie parafii na Jasnej Górze dokonał proboszcz, ks. dr Ryszard Staszak. W tym samym dniu Matce Bożej Królowej Polski, Gminę Sobótka zawierzył burmistrz miasta i gminy, Pan mgr inż. Stanisław Dobrowolski.

Ks .dr Ryszard Staszak

„Polskość to nie tylko naród, państwo ,społeczeństwo czy kultura, ale także cała ojczyzna" Ks. S. Bartnik

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"