"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Jedno z kłamstw współczesności to przekonanie, że życie na ziemi wypełni pustkę i pragnienie zgłębienia sensu życia. Jeżeli będziemy dobrzy dla siebie, jeśli będziemy wmawiali sobie wzajemnie, że jest fajnie i sympatycznie, że nie warto poruszać i drażnić kwestii sensu życia, wtedy będziemy mieć względny spokój duchowy, a może nawet święty spokój. Przekonanie człowieka że nie musi patrzeć w górę staje się katastrofą i drogą rozpaczy. Człowiek jest jedynym stworzeniem, które może patrzeć w górę, i nie chodzi tu o błękitne niebo, ale uświadomienie sobie własnego odniesienia do Boga, świata oraz innych, Nikt nie powie, że jego istnienie to prywatna sprawa, że nie interesuje go skąd się wziął i dokąd zdąża. W starych kościołach umieszczone są słowa: Crux stat dum volvitur orbis (krzyż stoi, a świat się zmienia).

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzyma pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia Niepodległości Polski z kościołem na Ślęzy oraz wizerunkiem Bolka II Świdnickiego, księcia Piastowskiego budowniczego zamku na Ślęzy w latach 1310-1368 (cel - ratowanie kościoła na Ślęzy)
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
4. Jest do nabycia książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy". W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii ks. bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość". Wciąż do nabycia jest książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży"
5. W kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży kończymy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu empory. Przywracamy emporze na Ślęży utracone walory artystyczne przez wykonanie srebrnej polichromii według projektu konserwatora zabytków p. Doroty Wandrychowskiej.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Za wyjątkiem Stowarzyszenia, ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania budową tak niezbędnej w tym miejscu kanalizacji oraz doprowadzeniem wody. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży". Organizujemy zbiórkę na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
7. W kościele na Ślęży odbywają się cykliczne koncerty, podczas których zbierane są ofiary na ten cel.
Ofiary na budowę z dopiskiem "Studnia i kanalizacja na Ślęży" prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "TABOR"
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka, Nr konta (w PLN): 46 9574 1015 2003 0211 8316 0001
8. Kończymy prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej do kościoła na Ślęży.
9. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się od 9 do 11 grudnia. Temat przewodni „Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz?!". Rekolekcje będzie prowadził ks. Eugeniusz Jankiewicz. Program: Niedziela, 9 grudnia 2018 - temat „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego" (Łk 3,6); Poniedziałek, 10 grudnia 2018 - temat „Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" (J 11,26); Wtorek, 11 grudnia 2018 - temat „Oto nasz Pan Bóg przyjdzie z wielką mocą (...) Blisko jest dzień Pana, oto przyjdzie aby nas zbawić" (Iz. 40, 9-10). Serdecznie zapraszamy.
10. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. To czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. M. Quoist powiedział:" Bóg czeka na ciebie w chwili obecnej", Św. Paweł; „ Czuwajcie nad tym,żeby nikt nikomu nie odpłacał złem za zło" Msza św. Roratnia codziennie o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

„Polskość to nie tylko naród, państwo ,społeczeństwo czy kultura, ale także cała ojczyzna" Ks. S. Bartnik

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"