"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje scenę Przemienienia Chrystusa. Oto wobec dwóch filarów pierwszego Przymierza: Mojżesza i Eliasza. Jezus objawia się swoim uczniom jak Bóg. Tradycja chrześcijańska widzi w tej scenie pewien proces dojrzewania w wierze, który powinien być udziałem każdego chrześcijanina. Celem naszego życia jest upodobnienie się do Jezusa Chrystusa, Mam być człowiekiem Chrystusowym. Jaki jest sens przemienienia Jezusa? To wydarzenie mówi o boskiej naturze Chrystusa, Chrystus chciał aby Piotr, Jan i Jakub zapamiętali tę scenę na całe życie. Zobaczyć Boga Możemy zobaczyć Boga w jego słowie i sakramentach świętych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Informujemy, że 24 marca naszą parafię odwiedzi niezwykły gość, Maria Emanuela Dziemian z Częstochowy, która przedstawi świadectwo mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski – naszej parafii.

2. Od 28 do 31 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje. które poprowadzi ks. prof. Ryszard Zawadzki pt. „Zawierzenie Sercu Maryi naszych rodzin". Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu).
3.Plan rekolekcji wielkopostnych

28.iii.czwartek Msza sw, z nauką rekolekcyjną Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice 17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 29.III piątek Strzegomiany g.16.00,Sulistrowice g.17.30, Sulistrowiczki g. 19.00 30.III sobota Strzegomiany g.15.00 -16.00 spowiedź,Sulistrowice g.17.00 – 18.00 Sulistrowiczki 18.30-19.00– spowiedź,31,III. IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Strzegomiany g.9.00,Sulistrowice g.10.30 Sulistrowiczki 12.00 i 19.00 Góra Slęża g.14.00 – Zawierzenie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

4. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus nos dilexit" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

6. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się na sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.

7. Bierzmowanie 16 czerwca 2019r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to również Dzień Śląska Polskiego, W programie koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko- jaworskim , uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego , konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, występy zespołów ludowych Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa.

8, Wielki Post, Gorzkie Żale w niedzielę 17.00 i Droga Krzyżowea w każdy piątek o godz.17.00

9.5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ reżyseria- Danuta Gołdon Legler , muzyka- Georges Gondart /Francja/ Występują Aleksandra Bisaga, Danuta Gołdon Legler,Martyna Gachowska, Artur Bisaga,Dawid Pluta,Kacper Rosanowski, Piotr Flisowski zapraszamy, wstęp wolny.

10,23.03 2019 o godz. 19 00 /sobota/ w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach MARYJNY WIECZÓR CZUWANIA – WIELKOPOSTNE UWIELBIENIE MARYI szczególnie zapraszamy młodzież oraz starszych. Będziemy wspólnie się modlić,śpiewać z Młodzieżowym Zespołem Franciszkańskim z DA Antoni z Karłowic,wysłuchamy świadectw młodych z KSM.Po spotkaniu wspólna Agapa.

Ks prał. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"