"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Chrześcijanie XXI w. po prostu nie myślą o końcu świata i odrzucamy ten problem." Jak Pan Jezus nie przyszedł przez dwa tysiące lat,to na pewno nie przyjdzie teraz"" Czuwajcie bo nie znacie dnia ani godziny' mówi Jezus. Przezywajmy swoją teraźniejszość w kontekście końca świata aby koniec naszego życia nas przygotował na spotkanie z Jezusem – Sędzią sprawiedliwym.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dziś 17 listopada 2019 Diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Sulistrowicach przy ul. Jagiellońskiej 1a Plan Dnia Skupienia 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu 16.00 Msza św. 17.00 Konferencja, 17.30 Grupa dzielenia,18.15 Agapa
2.Grupa Drużyny Harcerskiej ZHR z Sobótki Szlak im Danuty Siedzikównej „Inka" organizuje Nocne Spotkanie dla Młodzieży „Którędy do nieba"dnia 29 listopada od godz.19.00 do 6.00 w kościele św. Jakuba,szkole, domu kultury i sali gimnastycznej w Sobótce. W programie modlitwa,atrakcje kulinarne i sportowe, spowiedź warsztaty z Pismem świętym Będą także siostry zakonne wspólnoty misyjne. Spotkanie ma być dobrym wejściem w Adwent. Będzie coś dla ducha i ciała jak tłumaczy raper ks. Jakub Bartczak.
3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
5.Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
6. Zakończyliśmy prace robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Całkowity koszt remontu to 50 000 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
7. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
8. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną /do czasów wyboru prezydenta/za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.
9.Rekolekcje Adwentowe w Sulistrowicach od 4-6 grudnia 2019 będzie prowadził kaznodzieja O. Redemptorysta Ireneusz Homoncik Ks. Dr Ryszard Staszak proboszcz
Św. Jan Paweł II całym swoim pontyfikatem, nauczaniem i twórczością naukową pozostawił nam wielki testament i konkretne wskazania dla życia narodowego. Patriotyzm to troska o rodzinę dzieci i młodzież a także o wież z polakami poza granicami Polski. Krzyż wiara i Ewangelia to busola dla życia naszego narodu to uczciwy postęp cywilizacji. Należny uczyć młodych patriotyzmu w rodzinach.
Współczesny patriotyzm codzienności to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo Polaków, to sprawiedliwość społeczna, solidarność to obrona wartości na których stoi nasza ojczyzna to znajomość historii i stanowcza interwencja gdy ktoś ją zakłamuje. to służba w wojsku, rozmowy o bohaterach. ma też akcent ekonomiczny. to dbałość o dobrą kondycję gospodarczą ojczyzny, to wolność, polegającą na uczciwym płaceniu podatków,to udział w wyborach, dbałość o kulturę języka, szacunek do narodowej przeszłości. .Naszym zadaniem jest czynić Polskę lepszą niż ją zastaliśmy i właśnie taką Polskę należy przekazać następnym pokoleniom.

„Ojczyzno moja kochana Polsko. Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia,umiej być wdzięczna" św. s Faustyna

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"