"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

X NIEDZIELA ZWYKŁA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7.06.2020 Rok A
Wprowadzenie do liturgii

Dziś stajemy przed Najświętszą Tajemnicą Boga - Trójcy Przenajświętszej. Trudno to pojąć. Trudno to zrozumieć. Jeden Bóg w trzech osobach – Ojciec, Syn i Duch Święty. Dlaczego Bóg występuje w trzech osobach? Częściowo odpowiada na to Św. Jan w swoim I. liście, w którym mówi: „Bóg jest miłością". Miłość istnieje tam gdzie są trzy osoby. Tam gdzie nie ma osób, tam nie ma miłości. Dzisiejsza Ewangelia odsłania nam rąbek Bożego życia Trójcy Przenajświętszej. To życie cechuje równość. Wszystko co ma Bóg Ojciec posiada również Syn Boży Jezus Chrystus. Duch Św. jest nazwany Duchem Prawdy, a prawdą nazywa się Chrystus. W Trójcy jest równość osób, bo miłość zawsze dąży do równości. W prawdziwej miłości nikt się nie wywyższa. Trójca Święta kieruje się zasadą miłości i równości. Rodzina jest podobna do wspólnoty Trójcy Świętej. Zróbmy wszystko aby nasze rodziny żyły miłością, równością i jednością. Niech niedziela będzie dniem jedności i miłości. Bądźmy w niedzielę razem przy rodzinnym stole oraz na modlitwie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Informujemy, że w związku ze zniesieniem przez władze państwowe ograniczeń co do liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii w kościołach i kaplicach, abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski postanawia z dniem 6 czerwca 2020 r. o zakończeniu obowiązywania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta.Porządek Mszy Św.:
Niedziele i Święta: Strzegomiany: godz. 9.00, Sulistrowice: godz. 10.30, Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00, Ślęża: godz. 14.00
Dni Powszednie: Sulistrowice: godz. 18.00, Sulistrowiczki: pierwsze soboty m-ca 19.00
1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający kościół, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. W tym roku w kościele na Ślęży planujemy Mszę Św. z okazji uroczystego odsłonięcia 2-metrowej, wykonanej w piaskowcu rzeźby pomnika Bolka II, księcia Piastowskiego związanego ze Śląskiem oraz górą Ślężą. Rzeźba jest odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Pomnik został ufundowany przez JE Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego. Bolko II to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi, Niemcowi na tronie Czeskim, do końca pozostając wiernym koronie Polskiej. Zmarł 28 VII 1368 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD pt. „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o doświadczaniu Boga w codzienności, szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy Św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowację kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji naszej ojczyzny.
6. Na terenie naszej parafii znajdują się: 4 kościoły i dwa budynki parafialne, które w tym roku musimy ubezpieczyć. Łączna składka do zapłaty 1943 zł. W związku z tym zwracamy się z prośbą do naszych Parafian i gości, aby wsparli naszą działalność duszpasterską ofiarami bezpośrednio na konto parafii (nr konta: 50 9574 1015 2003 0200 1520 0001), przy wejściu do kościołów znajdują się również skarbonki. Za wszelkie ofiary serdecznie Bóg zapłać
6. W czwartek 11 czerwca odbędzie się uroczystość Bożego Ciała z procesją do 4-ech ołtarzy.
7. 16 czerwca przypada VII rocznica ingresu i przyjęcia posłannictwa pasterza naszej archidiecezji przez JE ks. abpa Józefa Kupnego. Polecamy najdostojniejszego arcypasterza modlitwom wiernych. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. 13 czerwca (sobota) o godz. 11 w Katedrze Wrocławskiej.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, bezdomnym i bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się" [Sł .Boży kard. Stefan Wyszyński, 1901-1981]


 

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"