"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2016. Rok C

OGŁOSZENIA

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-18. Ponadto na wieży zainstalowaliśmy lunetę widokową, przez którą podziwiać można panoramę ziemi Ślężańskiej i okolic. Zachęcamy także do odwiedzenia kawiarenki w Sulistrowiczkach, gdzie przy kawie i ciastkach można miło spędzić czas
2. Zapraszamy do odwiedzania stron www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl
3. Książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka jest do nabycia na górze Ślęży, w Sulistrowiczkach w Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady oraz w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Anioł Ślązak właśnie na szczycie góry Ślęży zapadał w głębię medytacji kontemplując otaczającą przyrodę i rozważając samotnie prawdy o Bogu. Tutaj, na tej „anielskiej górze", sam jako wędrowiec, inspirował się do swoich wielkich dzieł, a szczególnie do Cherubinowego wędrowca. "Sam jestem górą w Bogu, sam się na nią wspinam, Skoro do boskiego dotrzeć mam oblicza" Angelus Silesius, Cherubinowy wędrowiec, II, 83
4. Dnia 9 września 2016 r. (piątek) na szczycie Ślęży odbędą się uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W tym dniu na polanie na Ślęży, w namiocie odbędzie się sesja naukowa „Rola Dolnego Śląska w budowaniu państwowości w Polsce". Ponadto zostanie poświęcona płyta pamiątkowa wykonana przez Jerzego Bokszyckiego, artystę rzeźbiarza, upamiętniająca złączenie Kościoła z Narodem. Do wydarzenia będziemy przygotowywali się poprzez cykl wykładów oraz koncertów. Zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście z Polski i z zagranicy.
5.Prowadzimy prace budowlane przy elewacji zewnętrznej kościoła na Ślęży (fugowanie kamieni). Prace budowlane prowadzimy wyłącznie z ofiar wiernych odwiedzających kościół i więżę widokową na Ślęży, oraz tac zbieranych podczas każdej Mszy Św. w naszej parafii. .
6. Realizując myśl Ks. Abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego przygotowujemy 17 września Echa Światowych dni młodych na szczycie góry Ślęży. W programie: Modlitwy uwielbieniowe, adoracja przy pochodniach, występ czołowych polskich zespołów Chrześcijańskich. Hasło koncertu „ Sursum Corda" (W górę serca)
7. Zapraszamy na wycieczkę rowerową, szczególnie dzieci, w punkcie docelowym na przełęczy Tąpadła ognisko, wyjazd o godz. 10.00 spod plebanii
9.Parafialne Dożynki w Sulistrowicach 28.08.2016 r. Msza św. dziękczynna o godz 10.00
8.Wykonaliśmy nową scenę koncertową na obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski, które odbędą się 9 września 2016 r. przy udziale Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Górze Ślęża w gminie Sobótka. Na Jubileuszową 1050 -tą Rocznice Chrztu Polski na Ślęzy zapraszają Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny,Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski
9.1050 lat po dniach ,kiedy Mieszko przyjmował chrzest dał początek naszej historii jak
wspomniał Prezydent Rp w Gnieźnie." Chrzest Polski miał wymiar duchowy przyniósł nową religię oraz dał podwaliny dla tworzenia nowoczesnego państwa, który ma charakter uniwersalny."
10. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek, na budowę Kościołów w naszej archidiecezji ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr Ryszard Staszak 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"