"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

Wydarzenia

19 maja 2018 r. od godz. 11.00 zapraszamy na szczyt Ślęży na jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku nasza Ojczyzna obchodzi 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dla nas Polaków to wielka radość, powód do dumy i refleksji. Góra Ślęża jest niemym świadkiem tworzenia zrębów polskiego państwa, podobnie jak chrześcijański Śląsk, który od przeszło 1000 lat wpisuje się w polską historię stanowiąc jej istotny element.

Stąd w porozumieniu z J.E. Arcybiskupem Józefem Kupnym, Metropolitą Wrocławskim, Wojewodą Dolnośląskim Panem Pawłem Hreniakiem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Sobótka Panem Stanisławem Dobrowolskim, Duszpasterstwo Parafii w Sulistrowicach ma zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystość Ślężańskich Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wśród znakomitych gości, o których obecność zabiegamy znajdują się biskupi niemieccy i czescy, a także politycy sterujący nawą Państwa Polskiego.

Podczas obchodów odbędzie się sympozjum poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem wybitnych wykładowców akademickich oraz historyków.

Uroczystości odbędą się w dniu 19 maja 2018 roku (Wigilia Zesłania Ducha Świętego) na szczycie Ślęży według następującego programu:

  • Godz. 11.00 Modlitwa Uwielbienia
  • Godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego
  • Godz. 13.15 Poczęstunek
  • Godz. 13.45 Sympozjum poświęcone 100-leciu Niepodległej
  • Równolegle będą prowadzone widowiskowe pokazy sportów terenowych i obronnych.

Po uroczystości, ok. godz. 16-tej zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, gdzie przy odsłoniętej 6 lat temu tablicy epitafium smoleńskiego odbędzie się modlitwa w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Strona 1 z 42

Podaruj 1% podatku na Stowarzyszenie
na rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor
KRS 0000611291

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2
 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.

  • Liczba miejsc: 24
  • Koszt z pełnym wyżywieniem: 60 zł