"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

BOŻE NARODZENIE - Św. SZCZEPANA 25-26.12.2016 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Dlaczego my świętujemy narodziny Jezusa Chrystusa- Boga i człowieka? Dlatego, aby powiedzieć światu, ludziom zniewolonym, zakłamanym, sterroryzowanym przez media nieżyczliwe,że każdy człowiek ,że każda cywilizacja, że każdy system , każda społeczność, każda partia bez Chrystusa Naszego Pana jest czymś obłąkanym, grabarzem prawdy i dobra, grabarzem państwa. Dlatego Ewangelia mówi „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami" Po to Bóg stał się człowiekiem aby wyzwolić nas z dżungli prawa i bezsensu i przemocy.

Duszpasterze Ks. Ryszard i Ks. Jakub życzą Wam Drodzy Parafianie i Goście. zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017. Niech Wam błogosławi Bóg, a Maryja prowadzi bezpiecznie drogą Ewangelii do domu Naszego Ojca. Módlmy się o to abyśmy dbali o suwerenność państwową i kulturową naszego kraju a przede wszystkim o chrześcijańskie oblicze naszej Ojczyzny. Troszczmy się o pokój by Polacy byli ludźmi dobrej woli abyśmy wprowadzali pokój w nasze rodziny i w naszą Ojczyznę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:

W pokoju, w którym nastąpi spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić:

Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło.
W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy.
Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi.
Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania
Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne.

Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie.
Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże".
Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. w trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itd.

2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
5-7.01.2017 – Strzegomiany, godz.10.00 -Wrocławska i następne
8-9.01.2017 – Będkowice, godz. 15.00 Wolności
10-11.01.2017 – Sulistrowice, godz. 10.00 -Nowa
12-13.01.2017 – Sulistrowiczki,godz. 10.00

3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

4. Taca w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia jest przeznaczona na renowację kościoła na Ślęży. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

6.Patriotyczna pasterka na Ślęży – Zwycięstwo Światła nad Ciemnością – Słowo Stało się Ciałem Boże Narodzenie o godz. 24.00 Sulistrowiczki godz.22.00 przy płonącym ognisku pasterskim,Sulistrowice 24.00, Strzegomiany godz. 22.00 Przy udziale Drużyny Harcerskiej.

7. Porządek Mszy Św. w uroczystość Bożego Narodzenia i Św. Szczepana: godz. 9.00 Strzegomiany, 10.30 Sulistrowice, 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki, 14.00 Góra Ślęża

8 Msza Św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2016r. i powitanie Nowego Roku 2017 - o godz. 22.00 Po Mszy św. atrakcje kulinarne. Msza Św. Sylwestrowa o godz. 17.00 w Sulistrowicach z podsumowaniem roku 2016 r.

9.1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św.9.00 – Strzegomiany.10.30- Sulistrowice. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża

10. 6 stycznia Trzech Króli- Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

11.Zabezpieczyliśmy pilastrami żelbetowymi zagrożoną katastrofą budowlaną ścianę przy schodach do kościoła na Ślęzy./ Przeznaczono na przypory 90 ton betonu/

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2