"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Przebaczenie chrześcijańskie daje szansę zaczęcia od nowa,nikogo nie przekreśla nie ma zemsty zawiera w sobie szacunek dla drugiego, akceptację człowieka pomimo jego małości i błędów. Przebaczenie jest istotą chrześcijaństwa. Człowiekowi wydaje się,że pobożność i mądrość z reguły nie chodzą w parze. Pobożny człowiek nie grzeszy mądrością. Podobnie jest z wiarą i wiedzą. Człowiek wierzący ma nienaukowy pogląd na świat; naukowiec natomiast powinien wykluczyć wiarę. To nieprawda. Jezus jest przekonany, pobożność i mądrość doskonale się uzupełniają. Kto szanuje Bożą wolę postępuje mądrze, buduje swoje życie na trwałym fundamencie. Kto odróżnia dobro od zła, prawdę od fałszu jest człowiekiem mądrym. Jezus powiedział ,że „każdy kto słów słucha i wypełnia je, jest człowiekiem roztropnym"

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

3. 9 września 2017r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, który podtrzymują rzeźby lwów romańskich, wykonanych z piaskowca. Autorską pracę wykonał p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa. Stół ołtarzowy nawiązuje do ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

4. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży: historię odbudowy świątyni, turystykę i pielgrzymowanie, duszpasterstwo młodzieży, relacje z 1050-tej rocznicy chrztu Polski na Ślęży oraz ustanowienia Sanktuarium w Sulistrowiczkach, a także o religijności Słowian przed- chrześcijańskich, fundacji arrowezyjskiej i historii Ślężańskiego Klasztoru. Pieniądze za sprzedaż książki będą przeznaczone na kontynuację prac budowlanych w kościele na Ślęży.

5 Od dzisiaj przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

6.W najbliższym czasie planujemy wykonanie nowej repliki rzeźby Panny z Rybą.

7. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży .Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej i turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe tych prac

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"