"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Po co pójdziemy na cmentarz? Przecież ich tam nie ma! Gdzie więc jesteście? Gdzie jesteście, bliscy naszemu sercu?Gdzie jesteście zmarli z naszych rodzin? Gdzie jesteście zmarli naszej Ojczyzny? Należy nie oczyma ciała ich szukać ale należy wpatrywać się w groby oczyma wiary. Pismo św. mówi: Pójdźcie szczęśliwi, bo kto kocha Boga, do Niego dochodzi .Bóg przyjmuje każdego człowieka. Nie zamykajmy oczu naszej wiary, popatrzmy w stronę grobów, popatrzmy na samych siebie, prośmy Boga o miłosierdzie. Ty Boże dajesz życie wieczne tym którzy zostawili ciała swoje w ziemi. A na ziemi żyjącym daj siłę wiary żeby zdążyli pokochać na ziemi Ciebie Bożę i człowieka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 , Sulistrowice godz. 10.00 z procesją na cmentarz, Sulistrowiczki godz. 12.00, i 19.00 Ślęża godz. 14.00.
Kartki wspominkowe znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła. Na wypominkach podajemy miejscowość . ulicę imiona zmarłych .Różaniec w intencji zmarłych po Mszy św.
Kartki wspominkowe za naszych zmarłych składamy w kościele na tacę.

2.Dzień Zaduszny 2 listopada Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 Sulistrowice godz. 10 30 i 18.00 Modlitwa wspominkowa za zmarłych po Mszy św.

3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii,

5. 9 września 2017 r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski dr Józef Kupny w kościele na Ślęży poświęcił nowy ołtarz, Stół ołtarzowy nawiązuje do Ślężańskich lwów z kościołów w Starym Zamku oraz Sobótce.

6. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.

7. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00

8. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

9.Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

10.W przyszłym roku na obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski przybędą do Polski biskupi z całej Europy. Biskupi uczczą 1050 rocznicę przybycia do Polski biskupa Jordana w 968 r.


Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor:Mąż długo nie wraca do domu. Żona się bardzo niepokoi. Gdzie on może być?
Może jakąś babę sobie znalazł? Mówi do sąsiadki / -Ty zaraz myślisz o najgorszym - - -uspokaja sąsiadka – Może po prostu wpadł pod samochód.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"