"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2017, Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W swojej publicznej działalności Jezus często stawiał czoło rozmaitym prowokatorom. Prowokacja z dzisiejszej Ewangelii jest niebezpieczna, gdyż dotyczy relacji religia-polityka; „ Czy wolno płacić podatek Cezarowi czy nie?Jeżeli Jezus odpowie pozytywnie, opowie się przeciw władzy. Prowokatorzy oczekują od Jezusa odpowiedzi negatywnej wtedy stanie po stronie lewicy poprze walczących o wolność Żydów. Odpowiedz Jezusa jest poza tak i nie. Jezus nie potwierdza i nie zaprzecza. Oddajcie Cezarowi to, należy do Cezara,a Bogu, to co należy do Boga .Jezus rozdziela religię od polityki. Nie ma podziału na sfery sakralne, duchowe i świeckie, w których nie ma Boga. Bóg ma uniwersalne prawo wglądu. Czy nie ulegam prowokatorom i manipulatorom?Czy oddaje Bogu co należy do Boga, a Cezarowi to co należy do Cezara?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 , Sulistrowice godz. 10.00 z procesją na cmentarz, Sulistrowiczki godz. 12.00, i 19.00 Ślęża godz. 14.00.
Kartki wspominkowe znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła. Na wypominkach podajemy miejscowość . ulicę imiona zmarłych .Różaniec w intencji zmarłych po Mszy św.
Kartki wspominkowe za naszych zmarłych składamy w kościele na tacę.

2.Dzień Zaduszny 2 listopada Porządek Mszy św. Strzegomiany godz. 9.00 Sulistrowice godz. 10 30 i 18.00 Modlitwa wspominkowa za zmarłych po Mszy św.

3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

5. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.

6,Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00

7. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży. Autorem rzeźby będzie p. Stanisław Taraszczuk z Dzierżoniowa.

8.Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe.

9.W przyszłym roku na obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski przybędą do Polski biskupi z całej Europy. Biskupi uczczą 1050 rocznicę przybycia do Polski biskupa Jordana w 968 r.

10. W najbliższy wtorek zapraszamy na wyjazd do kina Helios na film pt. „Dwie korony" opowiadający o życiu Maksymiliana Kolbego – film biograficzny od dzieciństwa, skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Wyjazd spod plebanii w Sulistrowicach o godz. 13.30. Cena 25 zł (w tym bilet i przejazd). Zapisy przyjmuje p. Witold Załaszczyk i p. Krystyna Gargała.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"