"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

PRZEŻYJMY DOBRZE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
XXXII NIEDZILA ZWYKŁA 12.XI .2017 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Ewangelia Św. Mateusza nie jest przykładem dobrego lub złego postępowania. Ewangelia zadaje nam pytanie, czy jestem przygotowany na śmierć. Czy jestem jak panny roztropne, które mają nie tylko lampę, ale i oliwę, czy dobre uczynki, które w pierwszej kolejności będą pokazane Bogu. Jeśli przyjdzie twoja pora, by stanąć przed drzwiami królestwa Bożego to powinieneś mieć w dłoniach palącą lampę, a ona potrzebuje oliwy. Zobacz wszystkie panny posnęły i te mądre i te głupie. Nie odkładaj tego, by się nawrócić do Boga.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Krótka historia Święta Narodowego Niepodległości Polski .W XVII w. Polska straciła wolność. Trzy sąsiednie mocarstwa Rosja,Austria i Prusy podzieliły nasze państwo między siebie. W ten sposób Polska zniknęła z Europy. 10 listopada 1918 roku Józef Piłsudski przejął władzę nad wojskiem i został naczelnikiem Państwa Polskiego.

2. 11 listopada o godz.14.00 na Górze Ślęzy Uroczysta Msza św. w Intencji naszej Ojczyzny .Po Mszy św. koncert patriotyczny Bóg Honor Ojczyzna .w wykonaniu Harcerzy.

3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający kościół na Ślęży otrzymają pamiątkową kartę .

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

5. Jest do nabycia nowa książka pt. „Ślęża – święta góra Ślązaków" autorstwa ks. Ryszarda Staszaka. 288 stronicowa, bogato ilustrowana książka przedstawia historię oraz teraźniejszość kościoła na Ślęży.

6. Przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o 18.00 Prowadzimy również zapisy dzieci na katechezy które poprowadzi Ania Gronowska w soboty o godz. 15.00

7. W najbliższym czasie planujemy wykonanie repliki rzeźby Panny z Rybą, która będzie służyła jako ambona w kościele na Ślęży.

8. Obecnie prowadzimy prace konserwatorskie przy renowacji wewnętrznej ściany kościoła na Ślęży. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej oraz turystom serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe. W najbliższym tygodniu przystąpimy do tynkowania wnęki i malowania ścian pod chórem.

9. Tydzień Miłosierdzia, uprzejmie prosimy o składanie darów z płodów ziemi na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

10.Przyjmujemy zapisy dzieci i młodzieży do chóru parafialnego.

11. 25 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbędzie się uroczysta sesja zamknięcia diecezjalnego etapu beatyfikacji sługi Bożego ks. Aleksandra Ziemkiewicza. Następnie w Katedrze Św. Jana odbędzie się uroczysta Msza Święta, na którą Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska, duchowieństwo oraz wiernych.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"