"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

wielkim problemem współczesnego człowieka jest fakt, że w jego życiu nie ma Boga, nastąpił jakby zanik Bożego królestwa na ziemi. Człowiek potrzebuje Boga choć nie zawsze sobie te prawdę uświadamia. O ile nasze społeczeństwa potrzebują przywódców praw, granic o tyle królestwo Boże potrzebuje naśladowców Jezusa, ludzi którzy przemieniają swoje serca myślenie na wzór Jezusa.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Przed Sanktuarium w Sulistrowiczkach została zamontowana figura Św. Krzysztofa poświęcona przez Abp. Józefa Kupnego – Metropolitę Wrocławskiego.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
4.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość"
5. Planujemy remon6t empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.
6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00
7. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
8. Spotkanie młodych p.t. „Nie bój się Ducha" z udziałem młodzieży naszej Arch. Odbędzie się w Sulistrowiczkach od 25 do 28 czerwca w programie konferencje, świadectwa koncerty, wykłady. Udział w spotkaniu młodych dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii jest obowiązkowy. Szczegółowe informacje na temat spotkaniu Facebooku w utworzonym „wydarzeniu".
10. W przyszły poniedziałek 25.06.2018r. O godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach uroczystą Msza św. ks Bp jacek Kiciński rozpocznie Archidiecezjalne Spotkanie Młodych
11. Zapraszamy młodzież na trzydniową wakacyjną wycieczkę rowerową do Jugowic w górach Sowich wyjazd z Sulistrowic 09 lipca powrót 11 lipca.
Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Myśli na temat Ojczyzny:
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka, czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość która obejmuje dzieła rodaków i owoce ich geniuszu."
św. Jan Paweł II

„Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny pozostawiony bez opieki."
św. Jan Paweł II

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"