"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.07.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Trzy zgorszenia trapią świat od zawsze: śmierć, choroba i niesprawiedliwość. To trzy postaci zła, które towarzyszą człowiekowi od narodzin do śmierci. Dla nieśmiertelności stworzył Bóg człowieka, a śmierć weszła w świat przez zawiść diabła. Przeznaczeniem człowieka jest życie wieczne. Dla chrześcijanina choroba jest szkołą i egzaminem z wiary. Bóg wzmacnia naszą wiarę za pośrednictwem dzisiejszej Ewangelii aby Bogu zawierzyć do końca .Chrystus mówi: „Twoja wiara cię ocaliła"

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii Są do nabycia ozdobna karta z historią Bolka II Księcia Świdnicko – Jaworskiego budowniczego zamku na Ślęży ze złotym florenem świdnickim.
3.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość"
5. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.
6. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
7.25 lipca czcimy św. Krzysztofa Prosimy Boga o opiekę i błogosławieństwo aby Chrystus który jest drogą był zawsze z nami i prowadził nas do celu podroży i życia. Uroczysta Msza św będzie odprawiona 29 lipca 2018 o godz.9.00.10,30,12.00 14.00 , 19,00 .Po każdej Mszy św. zbiórka dla misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy wizerunek św. Krzysztofa. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kulturę jazdy i bezpieczeństwo na naszych drogach .
10 przykazań kierowców:
1. Nie bądź egoistą na drodze
2.Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych.
3.Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę.
4.Szanuj pieszych.
5.Bądź trzeźwy
6.Zapnij pasy – będziesz bezpieczniejszy.
7.Nie bądź brawurowy w prędkości.
8.Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10.Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej policji.
Święty Krzysztofie módl się za nami.
Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz
Myśli na temat Ojczyzny:
„ Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny pozostawiony bez opieki." Św. Jan Paweł II
Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, bezdomnym i bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich – kończy się
Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Arcybiskup Józef Kupny
Metropolita Wrocławski

ZAMÓW KSIĄŻKĘ >>

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"