"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8.07.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Podstawowym nakazem religii Chrystusowej jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Tam gdzie nie ma miłości tam nie ma również Chrystusa i nie ma chrześcijaństwa. My chrześcijanie jesteśmy w dużym stopniu winni temu ,że współczesny świat odszedł od Boga. Czy w naszym codziennym życiu postępujemy naprawdę jak należy. w wielu wypadkach daleko nam od tego Tyle jest wśród nas nienawiści, egoizmu, nieżyczliwości zaspakajanie własnych ambicji. To ja jestem po lewicy po prawicy. itd Ks Skarga powiedział:" Życie chrześcijanina bez miłości bliźniego jest jak ptak bez jednego skrzydła albo jak dom bez jednej ściany i wreszcie jak zupa bez soli"Starajmy się okazywać miłość wszystkim ludziom zacznijmy najpierw od siebie. Jezus powiedział: „ Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych Mnieście uczynili.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 29 lipca Akcja św. Krzysztof ,wsparcie finansowe dla misjonarzy Przy figurze św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów w Sulistrowiczkach. Po każdej Mszy św poświęcenie pojazdów ofiary na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii

4.Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
5. Planujemy remont empory w kościele na Ślęży, wymianę desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię. Konserwator zabytków przygotowuje projekt renowacji empory.

6. Przyjmujemy do bractwa św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.

7 Dziś zbiórka do puszek przed kościołem. IX edycja akcji „Mogiła pradziada ocal od zapomnienia" Przez 10 dni ponad 40 studentów z Polski będzie porządkować cmentarze na wschodzie. . Zbiórka do puszek na restauracje cmentarzy i pomników żołnierzy Polskich na wschodzie/
.
8.29 lipca 2018 o godz.14.00 będzie odprawiona Msza św. za duszę sp. księcia Bolka II, który wybudował w XIV zamek na górze Ślęża. Był to książę bardzo patriotyczny jak pisał o nim J. Długosz,' nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi." powiedział że jest księciem Polskim i nie będzie składał homagium Niemcowi na tronie czeskim."

9. 13 lipca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcowa do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełku. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Ks dr. Ryszard Staszak -proboszcz

Miłość Ojczyzny oznacza jej bezwzględną wierność
kto sprzeniewierza się wierności Ojczyźnie jest zdrajcą Abp. S. Wielgus
„Ojczyzna to ziemia i groby
Narody tracąc pamięć- tracą życie"

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"