"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12.08.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Jezus dając człowiekowi chleb, który z nieba zstąpił, pragnie umocnić, uszlachetnić i uszczęśliwić człowieka, aby nie umarł ale żył na wieki. Jezus wie, że jego słuchacze tego nie rozumieją. Być może wielu odejdzie od Niego, ale Jezus nie boi się niewdzięczności, niezrozumienia i zdrady. Pozostanie przy Nim grupa bardzo oddanych uczniów. Jeśli się jest człowiekiem czynu, i wie się dobrze do czego się dąży, to nie da się nie mieć wrogów. Nie ma wrogów ten, który stoi w miejscu. Wrogowie rodzą się tam, gdzie jest walka o wartości. Czy my nie boimy się mieć wrogów? Czy nie boimy się powiedzieć prawdy, która się komuś nie podoba? Wystąpić w obronie słusznej sprawy, o której ktoś ma fałszywe pojęcie. Nie bądźmy obojętni kiedy wokół siebie widzimy krzywdę. Miejmy odwagę reagować, kiedy dzieje się zło.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 19 sierpnia 2018 r. zapraszamy na patriotyczny koncert z okazji 100 lecia Niepodległości Polski - POLSKA MIŁOŚCIĄ WSKRZESZONA w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach o godz.11.00 i w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Górze Ślęza o godz 15,00 - w wykonaniu znakomitych artystów scen Śląskich i Wrocławskich .Pierwszy koncert na Studnię na Ślęży. Ofiary pieniężne będziemy składać na konto Stowarzyszenia.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy pielgrzymów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii

4. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość

5. Otrzymaliśmy zgodę Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu na wykonanie badań stratygraficznych drewnianej empory organowej w kościele na Ślęży oraz wykonanie polichromii, kolorystyki płycin obramowania, balustrady, gzymsu i podniebiu. W związku z tym w najbliższym czasie przystąpimy do prac remontowych.

6. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.

7. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczach.

8. Ponieważ nie było opracowanej wcześniej litanii do Matki Bożej na górze Ślęża, postanowiłem opracować litanię do „Ślężańskiej Matki Bożej", aby w ten sposób przybliżyć tajemnice nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na górze Ślęży. Serdecznie zachęcam do modlitwy.

Ks dr Ryszard Staszak proboszcz

„Naród ginie, gdy z nieprawia swojego ducha, naród rośnie gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza. I tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć" Św. Jan Paweł II. Naród ma jeden dom – Ojczyznę.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Arcybiskup Józef Kupny
Metropolita Wrocławski

ZAMÓW KSIĄŻKĘ >>

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"