"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza Ewangelia rzuca światło nie tylko na problem rozwodów,Przestrzega również przed możliwością zafałszowania natury małżeństwa, Trzeba mieć odwagę do tego się przyznać. Na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę...Odwołuje się do natury czyli do tego momentu, w którym instytucja małżeństwa została powołana do istnienia. Człowiek nie będzie szczęśliwy, kiedy będzie układał swoje życie wbrew naturze. Trzeba powrócić do korzenia prawdy o człowieku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
Zapraszamy pielgrzymów i turystów na atrakcje kulinarne przed Grotą Bolka II.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu polichromii, empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach.
7. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 18.00
8. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwanaście stacji zostało już wykonanych, z czego siedem zostało zamontowanych w kościele. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca października. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.
9.13 października 2018 o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełko św. Świerada .Zapraszamy.
10. 14 października 2018 Dzień Papieski po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendium dla najzdolniejszej młodzieży w Polsce. Fundacja w Polsce wspiera 2 tys. stypendystów.
11.W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie młodych z udziałem 40 tysięcy młodych ludzi. W spotkaniu wzięła udział młodzież z naszej parafii z księdzem Jakubem .reprezentując Archidiecezję Wrocławską Wystąpili muzycy: TGD ,Wyrwani z niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór Jezusa, Exodus 15, Muode Koty czy Full Power Spirit homilie wygłosił Bp Edward Dajczak ,Adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, krwiobus.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przyszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi,bezdomnym i bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich - kończy się."  ks kard S. Wyszyński

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Arcybiskup Józef Kupny
Metropolita Wrocławski

ZAMÓW KSIĄŻKĘ >>

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"