"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Słyszymy w dzisiejszej Liturgii Słowa historię jedno z najsmutniejszych spotkań człowieka i Boga. Oto do Jezusa przyszedł pewien człowiek, który upadł przed nim na kolana. Mógł z zupełnie spokojnym sumieniem wyznać, że wszystkiego to, co zostało zapisane w dekalogu przestrzegał od swojej młodości, innymi słowy mógł stwierdzić, że nie ciążą na nim żadne grzechy. A mimo to, gdy Jezus nakazał mu podzielić się swoim majątkiem z potrzebującymi, właśnie ten człowiek odszedł zasmucony. Okazuje się, że można doskonale wypełnić wszystko, nawet najwierniejsze przepisy i zakazy, a równocześnie rozminąć się z Bogiem. Ewangelia dzisiejsza jest dla nas przestrogą. Kiedyś mieliśmy do czynienia z ludźmi określanymi mianem „wierzący niepraktykujący". Dzisiaj grozi nam sytuacja odwrotna, „praktykujący niewierzący". Niestety badania socjologiczne taką możliwość potwierdzają, a dzisiejsza Ewangelia przed taką możliwością zdaje się nas bardzo zdecydowanie przestrzegać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży prowadzimy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu polichromii, empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach. W najbliższym czasie odbędzie się koncert na ten cel.
7. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00
8. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwanaście stacji zostało już wykonanych, z czego siedem zostało zamontowanych w kościele. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca października. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.
9.13 października 2018 o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyło się Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową do figury Matki Bożej z Nazaretu przy źródełko św. Świerada. Oraz przekazanie relikwii Jana Pawła II przez Pana Stanisława Dobrowolskiego, Burmistrza Sobótki.
10. Dziś 14 października 2018, w Dzień Papieski po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendium dla najzdolniejszej młodzieży w Polsce. Fundacja w Polsce wspiera 2 tys. stypendystów.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

„Poza Kościołem nie ma zbawienia. Kto odrzuca Kościół Katolicki nie może być zbawiony, nie idzie drogą do Nieba. Pokochajmy Kościół, pokochajmy naukę Kościoła, uznajmy święte zwierzchnictwo biskupów i kapłanów. To jest prawdziwa droga do domu Ojca. Kto was słucha mnie słucha. Kto wami gardzi, mną gardzi".

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"