"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

„Kto by między innymi chciał stać się wielki niech."..- słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Mamy zatem prawo powiedzieć, ze robienie kariery jest uprawnione. Chrześcijanin nie może stawiać sobie małych celów. Uczeń Chrystusa ma być na tyle wielki, aby cieszyć się uznaniem w oczach innych. Chrześcijanin jest do tego powołany. Problem polega na tym co stanowi o wielkości człowieka? Społeczeństwo nie może funkcjonować bez autorytetów. Dzisiaj istnieje potrzeba odbudowywania szacunku do autorytetów. Takim wzorem dla całego świat była Matka Teresa Św. Jan Paweł II,Benedykt XVI. Dla kogo chcesz być wyżej dla siebie czy dla innych? Wielkość człowieka nie polega że inni są gorsi. Pomyśl?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzyma pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy na kremówki papieskie, kawę, herbatę i ciastka .Są do nabycia medale z okazji 100 lecia Niepodległości Polski z kościołem na Ślęzy oraz wizerunkiem Bolka II Świdnickiego księcia Piastowskiego budowniczego zamku na Ślęzy.1310-1368 / ratowanie kościoła na Ślęzy/
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia nowa, bogato ilustrowana książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy" autorstwa Ks. dra Ryszarda Staszka. W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii księdza bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość
4. W kościele na Ślęży prowadzimy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu polichromii, empory wg projektu konserwatora zabytków.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Ponieważ ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie za wyjątkiem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży' Zorganizujmy zbiórkę funduszy na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach. W najbliższym czasie odbędzie się koncert na ten cel.
7. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00
8. Trwają prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej, które będą umieszczone na ścianach wewnątrz świątyni. Dwanaście stacji zostało już wykonanych, z czego siedem zostało zamontowanych w kościele. Prace nad pozostałymi stacjami powinny zostać zakończone do końca października. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel.
9.Przyjmujemy do Wspólnoty AA w naszej parafii, mile widziane kobiety i mężczyźni .Msze św .w intencji AA w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach.
10.Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz.17.00 w Sulistrowicach. Zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii,tradycji, języka samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje dzieła rodaków i owoce geniuszu. ( Św Jan Paweł II }

Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowane na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego człowieka ( św. Jan Paweł II}

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"