"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO 4.11.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Jej niepodległość została wywalczona zbrojnym orężem i wymodlona. „Co nam obca przemoc wzięła szablom odbierzemy" „Przed twe ołtarze zanosim błaganie Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Ojcowie polskiej Niepodległości ludzie kultury i duchowni, mimo sporów i różnych poglądów walczyli o jedna Polskę. Stawiali dobro Ojczyzny ponad dobro osobiste. Idee Polskiej wolności wspierał prezydent Stanów Zjednoczonych Wilson, który w swoim orędziu wygłoszonym do kongresu w 1918 r. mówił: „Należy stworzyć niezależne Państwo Polskie które powinno obejmować terytoria zamieszkane przez ludność bezsprzecznie polską, któremu należy zapewnić swobodny i bezpieczny dostęp do morza i którego niezawisłość polityczną i gospodarczą oraz integralność terytotrialną należy zagwarantować paktem międzynarodowym."

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Zwiedzający otrzyma pamiątkową kartę z historią kościoła. Zapraszamy na , kawę, herbatę i ciastka. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia Niepodległości Polski z kościołem na Ślęzy oraz wizerunkiem Bolka II Świdnickiego, księcia Piastowskiego budowniczego zamku na Ślęzy w latach 1310-1368 /cel - ratowanie kościoła na Ślęzy/
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam również do odwiedzania stron: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii
3. Jest do nabycia książka pt. „Ślęża, Święta góra Ślązaków – historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy". W przygotowaniu jest nowa książka pt. „Cztery pory roku na Ślęzy" z płytą audio, a także biografia związanego z życiem naszej parafii ks. bpa Józefa Pazdura pt. „Serdecznie Dobry Człowiek – życie i duchowość". Wciąż do nabycia jest książka pt. „Angelus Silesius i mistyka w cieniu Ślęży"
4. W kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży prowadzimy prace konserwatorskie i renowacyjne przy wykonaniu empory. Przywracamy emporze na Ślęży utracone walory artystyczne przez wykonanie srebrnej polichromii według projektu konserwatora zabytków p. Doroty Wandrychowskiej.
5. Przyjmujemy do bractwa Św. Józefa. Zapraszamy chętnych, naszych parafian i gości.
6. Od 2-ch lat na Ślęży istnieje zatwierdzone przez władze państwowe Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Tabor w Sulistrowicach, które posiada osobowość prawną i konto bankowe. Za wyjątkiem Stowarzyszenia, ze strony podmiotów posiadających działki na górze Ślęży nie ma zainteresowania zagospodarowaniem tego terenu turystycznie. Stowarzyszenie proponuje dla pielgrzymów i turystów Akcję „Studnia na Ślęży". Organizujemy zbiórkę na projekt i wykonane studni oraz kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni w Sulistrowiczkach. 11 listopada w kościele na Ślęży o godz. 15.00 odbędzie się koncert, podczas którego będą zbierane ofiary na ten cel. Serdecznie zapraszamy turystów i pielgrzymów.
Ofiary na budowę z dopiskiem "Studnia i kanalizacja na Ślęży" prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "TABOR"
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka, Nr konta (w PLN): 46 9574 1015 2003 0211 8316 0001
7. Katecheza i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00
8. Kończymy prace nad wykonaniem 14 płyt drogi krzyżowej do kościoła na Ślęży.
9. Przyjmujemy do Wspólnoty AA w naszej parafii. Msze św. w ostatnią sobotę m-ca, g.19.00 w Sulistrowiczkach.
10. Dzisiaj 11 listopada przypada 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w związku z tym pragniemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny serdecznie zapraszamy w sobotę o 17.00 w Sulistrowicach na różaniec w intencji Ojczyzny, na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny w Sulistrowicach o 10.30, na górze Ślęży o godz. 14.00 o 15.00 w Kościele na Ślęży na koncert
11. W imieniu harcerzy ZHR z Sobótki zapraszamy na obchody Święta Niepodległości 11.listopada o 10.00 na rynku w Sobótce w programie: miasteczko harcerskie, gry terenowe, występy grup młodzieżowych, kiermasz ciast, ognisko z harcerzami
„Marszałek Polski Józef Piłusudski mówił : Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku terażniejszości ani nie ma prawa do przyszłości."

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"