"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Żyjemy w czasach, kiedy wojnę i najazd na inne państwa nazywa się braterską pomocą, niesieniem misji pokojowych, obroną własnych obywateli na terytorium innego kraju lub walką z terroryzmem. Dlatego wszyscy tęsknimy za sprawiedliwością i za prawdą. Czekamy, kiedy prawda będzie prawdą. Społeczeństwo nie akceptuje już informacji w wersji podawanej przez media. Może warto by zapytać ile w tej prawdzie medialnej jest autentycznej prawdy.

Chrystus mówi do nas „Beze mnie nic nie możecie uczynić, czuwajcie i módlcie się, prawda was wyzwoli Czekajcie na mnie ja wam pomogę walczyć o prawdę i sprawiedliwość". Mamy być czujni bo diabeł obrał piękny krawat i garnitur. Człowiek ma tylko jedno życie. Stąd adwent staje się również wezwaniem do intensywnej pracy," by nasze serca nie były ociężale wskutek obżarstwa, pijaństwa oraz trosk doczesnych."

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-16.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła Są do nabycia medale z Okazji 100 lecia Niepodległości Polski .Rewers Bolko II – awers herb Metropolity Wrocławskiego na tle kościoła na Ślęzy.- w ten sposób wspieramy prace konserwatorskie na Ślęzy.
2. Zakończyliśmy prace przy polichromii empory w kościele na Ślęzy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
4. Przedstawiciele Rady Parafialnej p. Witek Załaszczyk i p. Krystyna Gargała roznoszą po domach opłatki wigilijne jako woluntariusze chciałbym w imieniu i własnym bardzo serdeczne podziękować za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Ofiary za opłatki wigilijne będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęzy...Listę ofiarodawców z podziękowaniem wywiesimy w gablocie parafialnej.
5 W tym roku planujemy remont dachu na ośrodku kultury chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach, gdyż 20-to letni dach wykonany z gontów drewnianych jest nieszczelny i zmurszały. 10 lat temu wymieniliśmy gonty na kościele w Sulistrowiczkach których koszt wyniósł 25.000 zł.
6. 8 grudnia Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy św. G. 9.00 Strzegomiany, g 10.30 Sulistrowice g. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki.
7.Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się od 9 XII -11.XII. 2018 r , które będzie prowadził Ks. Prał Eugeniusz Jankiewicz – z Gorzowa.

Plan rekolekcji
II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018
godz.9.00 -Strzegomiany – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz.10.30 – Sulistrowice
godz. 12.00 -Sulistrowiczki
godz. 14.00 - Ślęża
godz. 19.00 - Sulistrowiczki
Poniedziałek 10.12.2018 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz.16.00 – Strzegomiany
godz.17.30 – Sulistrowice
godz.19.00 – Sulistrowiczki
Plan Spowiedzi św.: Wtorek 11.12.2018
godz.15.00 – 16.00- Strzegomiany Msza św. z nauka rekolekcyjną 16.00
godz.17.00 – 18.00 – Sulistrowice Msza św. z nauka rekolekcyjną 18.00
godz.18.00 – 19.00 -Sulistrowiczki Msza św. z nauka rekolekcyjną 19.00

8.Roraty codziennie z Matką Bożą o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach – Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie Rorat figurka Matki Bożej będzie wędrowała po domach naszej parafii aż do zakończenia adwentu. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowaliśmy nagrody.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"