"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Pan Bóg traktuje nas jako partnerów, pozwala nam uczestniczyć w powstawaniu nowych niebios i nowej ziemi. Chce, żebyśmy przyspieszyli koniec tego świata, w którym jest tyle niesprawiedliwości. To uzależnia od nas, od każdego z nas. To przyspieszenie Ewangelia nazywa przygotowaniem drogi Panu. Jak przygotować drogę? 1. Świętować dzień Pański, niedzielę; 2. Odrzucać grzechy, zło nazywać złem, dobro nazywać dobrem; 3. Przestać żyć dla siebie. Miłość postawić na pierwszym miejscu; 4. Pogłębiać swoją wiarę w Chrystusa i tę wiarę wyrażać w dobrych uczynkach, w modlitwie, w poście oraz w jałmużnie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-16.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła Są do nabycia medale z Okazji 100 lecia Niepodległości Polski .Rewers Bolko II – awers herb Metropolity Wrocławskiego na tle kościoła na Ślęzy.- w ten sposób wspieramy prace konserwatorskie na Ślęzy.
2. Zakończyliśmy prace przy polichromii empory w kościele na Ślęzy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
4. Przedstawiciele Rady Parafialnej p. Witek Załaszczyk i p. Krystyna Gargała roznoszą po domach opłatki wigilijne jako woluntariusze. Chciałbym w imieniu własnym bardzo serdeczne podziękować za bezinteresowną pomoc oraz życzliwość. Ofiary za opłatki wigilijne będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęzy. Listę ofiarodawców z podziękowaniem wywiesimy w gablocie parafialnej.
5. W tym roku planujemy remont dachu w ośrodku kultury chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. 20. letni dach wykonany z gontów drewnianych jest nieszczelny oraz zmurszały. 10 lat temu wymieniliśmy gonty na kościele w Sulistrowiczkach, których koszt wyniósł 25.000 zł.
6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 9.XII -11.XII. 2018 r. Rekolekcje będzie prowadził Ks. prał. Eugeniusz Jankiewicz – z Gorzowa, kapłan diecezji zielonogórskiej.

Plan rekolekcji
II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018
godz.9.00 -Strzegomiany – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz.10.30 – Sulistrowice
godz. 12.00 -Sulistrowiczki
godz. 14.00 - Ślęża
godz. 19.00 – Sulistrowiczki

Poniedziałek 10.12.2018 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
godz.16.00 – Strzegomiany
godz.17.30 – Sulistrowice
godz.19.00 – Sulistrowiczki

Plan Spowiedzi św.: Wtorek 11.12.2018
godz.15.00 – 16.00- Strzegomiany Msza św. z nauka rekolekcyjną 16.00
godz.17.00 – 18.00 – Sulistrowice Msza św. z nauka rekolekcyjną 18.00
godz.18.00 – 19.00 -Sulistrowiczki Msza św. z nauka rekolekcyjną 19.00

8. Roraty codziennie z Matką Bożą o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach – Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie Rorat figurka Matki Bożej będzie wędrowała po domach naszej parafii aż do zakończenia adwentu. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowaliśmy nagrody.

Ks. dr Ryszard Staszak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"