"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Trzecia niedziela Adwent zwana Gaudete „radujcie się", mówi o radości płynącej z nawrócenia. Nawrócenie to wyprostowanie, czyli skrócenie drogi do Boga. Co mam czynić? Najpierw musimy zapragnąć rzeczywistego nawrócenia, bycia blisko tego, który chce być blisko nas. Czy tego jednak chcę, a może tak naprawdę oczekuję od Adwentu i Bożego Narodzenia jedynie pewnej atmosfery klimatu określonego zestawu miłych sentymentalnych uczuć i dobrego samopoczucia? Czy tylko w tym kojarzę ten czas? Czy stać mnie na szukanie czegoś trwałego, co pozwoli mi inaczej spojrzeć na całe moje życie, co pomoże przeżyć mi w pokoju, łagodności i radości wszystkie chwile mojego życia. Adwent to chwila sposobna, pełna łaski, dla wszystkich, którzy szukają mocnego zakorzenienia. Radujcie się zawsze w Panu: jeszcze raz powtarzam radujcie się (Flp 4,4-7).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-16.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła Są do nabycia medale z Okazji 100 lecia Niepodległości Polski .Rewers Bolko II – awers herb Metropolity Wrocławskiego na tle kościoła na Ślęzy.- w ten sposób wspieramy prace konserwatorskie na Ślęzy.
2. Zakończyliśmy prace przy polichromii empory w kościele na Ślęzy.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
4. Przedstawiciele Rady Parafialnej p. Witek Załaszczyk i p. Krystyna Gargała roznoszą po domach opłatki wigilijne jako woluntariusze. Chciałbym w imieniu własnym bardzo serdeczne podziękować za bezinteresowną pomoc oraz życzliwość. Ofiary za opłatki wigilijne będą przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęzy. Listę ofiarodawców z podziękowaniem wywiesimy w gablocie parafialnej.
5. W tym roku planujemy remont dachu w ośrodku kultury chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. 20. letni dach wykonany z gontów drewnianych jest nieszczelny oraz zmurszały. 10 lat temu wymieniliśmy gonty na kościele w Sulistrowiczkach, których koszt wyniósł 25 000 zł.
6. Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach Adwentowych w naszej parafii. Rekolekcje prowadził Ks. prał. Eugeniusz Jankiewicz – z Gorzowa, kapłan diecezji zielonogórskiej. Wielu osób skorzystało z sakramentu pokuty, co świadczy o wysokiej religijności naszych prafian.
7. Roraty codziennie z Matką Bożą o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach – Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W czasie Rorat figurka Matki Bożej będzie wędrowała po domach naszej parafii aż do zakończenia adwentu. Dla dzieci uczestniczących w roratach przygotowaliśmy nagrody.
8. W noc wigilijną 24 grudnia 2018 r. o godz. 24.00 zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. Przed Mszą Św. o godz. 23.00 odbędzie się koncert kolęd, przy udziale znakomitych solistów. Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o godz. 22.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.
9. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2018 o godz. 22.00. Po Mszy Św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana.

Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, który zainicjował akcję "Wrocław nie strzela", a także Metropolity Wrocławskiego abpa dra Józefa Kupnego, który przychyla się do tej prośby, w trosce o bezpieczeństwo zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na szczycie Ślęży o nie używanie fajerwerków oraz petard. Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, uchrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.
Ponadto, ze względu prawa obowiązujące w Rezerwacie Góra Ślęża, zwracamy się z apelem o nie rozpalanie ognisk poza miejscem do tego wyznaczonym. Nasza ingerencja w środowisko naturalne powinna być ograniczona do minimum. Szanujmy przyrodę oraz respektujmy zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Jak przygotować się na święta Bożego Narodzenia? Ks. Jan Twardowski pisze: „Trzeba okazać miłość, czyli dać serce potrzebującym na wzór Maryi. Jeżeli nie mamy pieniędzy, to mamy ręce, mamy czas odwiedzić chorych, potrzebujących, zrobić dla nich coś dobrego. Wigilia to czas przebaczenia, pojednania w rodzinie, to czas odwiedzin krewnych. Nie przeżuwajmy ale przeżywajmy święta Bożego Narodzenia.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"