"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018 Rok C

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Najserdeczniejsze Życzenia,dużo zdrowia ,niech Bóg nam błogosławi , niech ten czas będzie czasem refleksji i zadumy, niech znikną kłopoty a w domach naszych niech panuje radość, Podnieś rękę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą,W dobrych radach, w dobrym bycie Wspieraj jej siłę swą siłą..... (słowa: Franciszek Karpiński)

Wprowadzenie do liturgii

Rodzi się pytanie jak mamy przygotować się do świat Bożego Narodzenia? Wszyscy powinni przebaczyć sobie winy, złożyć sobie najlepsze, życzenia,będziemy łamać się opłatkiem wymienić podarunki. Niech w noc Bożego Narodzenia ogarnie nas miłość Boga i miłość drugiego człowieka .Życzę moim Parafianom i Gościom i sobie samemu- aby wszystkie życzenia, które wypowiemy i usłyszymy płynęły ze szczerego serca, aby dary ,które ofiarujemy i przyjmiemy, były wyrazem miłości. Kościół zachęca nas do modlitwy i śpiewania kolęd, aby wzmocnić w naszych sercach wiarę, bo Jezus Chrystus przyszedł do nas aby nas zbawić

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.25-26 grudnia Boże Narodzenie, Św. Szczepana, porządek Mszy św. g 9.00 – Strzegomiany,10.30 – Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki 14.00 - Ślęza. Taca w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby kościoła na Ślęzy w drugi dzień świąt na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-16.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła Są do nabycia medale z Okazji 100 lecia Niepodległości Polski .Rewers Bolko II – awers herb Metropolity Wrocławskiego na tle kościoła na Ślęzy.- w ten sposób wspieramy prace konserwatorskie na Ślęzy.
3. Zakończyliśmy prace przy polichromii empory w kościele na Ślęzy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
5. Pragnę w imieniu własnym bardzo serdeczne podziękować moim Parafianom za złożone ofiary a p. Wiktorowi Załszczyk za bezinteresowną pomoc przy roznoszeniu opłatków wigilijnych po domach . Ofiary za opłatki wigilijne są przeznaczone na ratowanie kościoła na Ślęzy. Ofiary złożyli: Strzegomiany 1030 zł,Będkowice 505 zł. Sulistrowiczki 270 zł. Sulistrowice 630 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
6. W noc wigilijną 24 grudnia 2018 r. o godz. 24.00 zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. Przed Mszą Św. o godz. 23.00 odbędzie się koncert kolęd, przy udziale znakomitych solistów. Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o g. 22.00, w Sulistrowicach o g. 24.00.
7.Zapraszamy do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2018 o godz. 22.00. Po Mszy Św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana.
Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, który zainicjował akcję "Wrocław nie strzela", a także Metropolity Wrocławskiego abpa dra Józefa Kupnego, który przychyla się do tej prośby, w trosce o bezpieczeństwo zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na szczycie Ślęży o nie używanie fajerwerków oraz petard. Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, uchrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.
Ponadto, ze względu prawa obowiązujące w Rezerwacie Góra Ślęża, zwracamy się z apelem o nie rozpalanie ognisk poza miejscem do tego wyznaczonym. Nasza ingerencja w środowisko naturalne powinna być ograniczona do minimum. Szanujmy przyrodę oraz respektujmy zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym.

Ks dr Ryszard Staszak – proboszcz

Jak przygotować się na święta Bożego Narodzenia? Ks. Jan Twardowski pisze: „Trzeba okazać miłość, czyli dać serce potrzebującym na wzór Maryi. Jeżeli nie mamy pieniędzy, to mamy ręce, mamy czas odwiedzić chorych, potrzebujących, zrobić dla nich coś dobrego. Wigilia to czas przebaczenia, pojednania w rodzinie, to czas odwiedzin krewnych. Nie przeżuwajmy ale przeżywajmy święta Bożego Narodzenia.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"