"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

BOŻE NARODZENIE - Św. SZCZEPANA 25-26.12.2018 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dlaczego my świętujemy narodziny Jezusa Chrystusa- Boga i człowieka? Dlatego, aby powiedzieć światu, ludziom zniewolonym, zakłamanym, sterroryzowanym przez media nieżyczliwe,że każdy człowiek ,że każda cywilizacja,że każdy system , każda społeczność, każda partia bez Chrystusa Naszego Pana jest czymś obłąkanym, grabarzem prawdy i dobra, grabarzem państwa. Dlatego Ewangelia mówi „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami" Po to Bóg stał się człowiekiem aby wyzwolić nas z dżungli prawa i i przemocy.
Duszpasterze Ks. Ryszard i Ks. Jakub życzą Wam Drodzy Parafianie i Goście. zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 Niech Wam błogosławi Bóg, a Maryja prowadzi bezpiecznie drogą Ewangelii do domu Naszego Ojca. Módlmy się o to abyśmy dbali o suwerenność państwową i kulturową naszego kraju a przede wszystkim o chrześcijańskie oblicze naszej Ojczyzny. Troszczmy się o pokój by Polacy byli ludźmi dobrej woli abyśmy wprowadzali pokój w nasze rodziny i w naszą Ojczyznę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:
W pokoju, w którym nastąpi spotkanie powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło.
W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy.
Drzwi otwiera gospodarz domu prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi.
Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania
Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne.
Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę /np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie/
Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże"
Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. w trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin it
2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
7-9.01.2019 – Strzegomiany, godz.10.00 -Wrocławska i następne
10-11.01.2019 – Będkowice, godz. 15.00 Wolności
12-14.01.2019 – Sulistrowice, godz. 10.00 -Nowa
15-16.01.2019 – Sulistrowiczki,godz. 10.00
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski .Rewers Bolko II awers -herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży. Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
4. Taca w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia jest przeznaczona na renowację kościoła na Ślęży. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
6.Patriotyczna pasterka na Ślęży –godz.24.00 – Słowo Stało się Ciałem Sulistrowiczki g.22.00 przy płonącym ognisku pasterskim,Sulistrowice g.24.00, Strzegomiany g. 21.00
7. Porządek Mszy Św. w uroczystość Bożego Narodzenia i Św. Szczepana: g.9.00 Strzegomiany, 10.30 Sulistrowice, 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki, 14.00 Góra Ślęża
8 Msza Św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży na zakończenie Starego Roku 2018r. i powitanie Nowego Roku 2019 - o godz. 22.00 Po Mszy św.koncert kolędo raz atrakcje kulinarne. Msza Św. Sylwestrowa o godz. 17.00 w Sulistrowicach z podsumowaniem roku 2018 r. Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia p. Jacka Sutryka, który zainicjował akcję" WROCŁAW NIE STRZELA" a także Metropolity Wrocławskiego dr Józefa Kupnego, który przychyla się do tej prośby w trosce o bezpieczeństwo Zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na Ślęzy o nie używanie fajerwerków i petard w trosce o zwierzęta na Ślężańskim Parku Krajobrazowym, chrońmy zwierzęta przed ciernieniem z powodu hałasu. W Rezerwacie Góra Ślęża obowiązaną zasady przestrzegania prawa. Apelujemy o nie rozpalanie ognisk poza miejscem wyznaczonym. Szanujmy zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym na Ślęzy.
9.1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św.9.00 – Strzegomiany.10.30- Sulistrowice. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża
10. 6 stycznia Trzech Króli- Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"