"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1.01. 2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

„Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską, niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem, tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a ja im będę błogosławił" (por. Lb 6,22-27). Ten fragment Starego Testamentu jest dla Chrześcijan wskazówką, w jaki sposób winni żyć. wierzyć w Chrystusa znaczy także błogosławić – błogosławić każdego człowieka, błogosławić całe stworzenie. Świat istnieje dzięki temu, że Bóg mu błogosławi, a my – Jego dzieci, musimy się uczyć od Niego tej postawy. Bóg pragnie, aby każdy człowiek był szczęśliwy, pragnie rozpromienić swoje oblicze, a całe stworzenie doprowadzić do pełni nowej ziemi.

Początek Nowego Roku jest czasem planowania i ustalania priorytetów. Dla Maryi bardzo ważna była rodzina. Każdy z nas powinien pochylić się nad swoim domen, zaplanować konkretne działania i postawy, które będą służyły wszystkim domownikom,. Co to oznacza w praktyce? W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad osobistą umiejętnością wnoszenia do domu pokoju, ciepła i nadziei. Siłę oraz inspirację do takiej postawy Matka Boża czerpała z bezgranicznego oddania się Bogu. Św. Jan Paweł II powiedział „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".
Duszpasterze Ks. Ryszard i Ks. Jakub życzą Wam, Drodzy Parafianie oraz Goście, szczęśliwego Nowego Roku 2019. W Nowym Roku niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom, niech spokojnie prowadzi przez życie, niech pozwoli pokonywać trudności, niech napełnia pokojem i obdarza zdrowiem. Módlmy się o chrześcijańskie oblicze naszej Ojczyzny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:
- W pokoju, w którym nastąpi spotkanie, powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło,
- W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy,
- Drzwi otwiera gospodarz domu, następnie prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi,
- Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania,
- Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne i społeczne,
- Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę
(np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie)
- Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże"
- Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. W trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itp.
2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
- 7-9.01.2019 – Strzegomiany, godz.10.00 - Wrocławska i następne
- 10-11.01.2019 – Będkowice, godz. 10.00 Wolności
- 12-14.01.2019 – Sulistrowice, godz. 10.00 - Nowa
- 15-16.01.2019 – Sulistrowiczki, godz. 10.00 - Turystyczna
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski .Rewers Bolko II awers -herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży. Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
5. Msza Św. Sylwestrowa na szczycie góry Ślęży zakończenie Starego Roku 2018 r. i powitanie Nowego Roku 2019 - o godz. 22.00. Po Mszy Św. koncert kolęd, atrakcje kulinarne oraz szampan. Msza Św. Sylwestrowa o godz. 17.00 w Sulistrowicach z podsumowaniem roku 2018 r. Zgodnie z prośbą Prezydenta Wrocławia, który zainicjował akcję" WROCŁAW NIE STRZELA" a także Metropolity Wrocławskiego , który przychyla się do tej prośby w trosce o bezpieczeństwo Zwracamy się z apelem do osób biorących udział w Sylwestrze na Ślęzy o nie używanie fajerwerków i petard w trosce o zwierzęta Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, chrońmy zwierzęta przed ciernieniem z powodu hałasu. W Rezerwacie Góra Ślęża obowiązaną zasady przestrzegania prawa. Apelujemy o nie rozpalanie ognisk poza miejscem wyznaczonym. Szanujmy zasady poprawnego zachowania się w Parku Krajobrazowym na Ślęzy.
6.1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św.9.00 – Strzegomiany.10.30- Sulistrowice. 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki, 14.00 – Góra Ślęża
7. 6 stycznia Trzech Króli - Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"