"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI 6.01. 2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Uroczystość Trzech Króli. Przed Dzieciątkiem Jezus, leżącym w żłobku pojawiają się postacie trzech królów. Przybysze nie należeli do narodu wybranego- byli poganami. A mimo to oddali cześć prawdziwemu Bogu i złożyli przed nim złoto,kadzidło i mirrę. Prawdziwy Bóg objawia się dzisiaj w Jezusie wszystkim ludziom na całej ziemi w Eucharystii w sakramentach świętych i wszędzie tam gdzie są dobrzy ludzie. Módlmy się o to aby każdy z nas był gwiazdą nadziei i radości dla tych którzy są zagubieni, zrozpaczeni i smutni. Aby nie szerzyli nienawiści wśród innych narodów aby byli pokorni. A być pokornym to między innymi umieć przyjąć ostatnie miejsce umieć przyjąć cudze racje i przyznać się do popełnionego błędu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Gdy kapłan przychodzi do nas z wizytą duszpasterską, czyli po kolędzie, musimy zdać sobie sprawę, że jest to wydarzenie o charakterze religijnym i towarzyskim. Warto się do niego przygotować należycie. Podstawowe warunki by mogło ono przebiegać w sposób właściwy:
- W pokoju, w którym nastąpi spotkanie, powinien się znajdować biały obrus na stole, na którym należy ustawić: Pismo święte, krucyfiks, zapalone świece, wodę święconą i kropidło,
- W tym wydarzeniu bierze udział cała rodzina. Gości w tym dniu nie zapraszamy,
- Drzwi otwiera gospodarz domu, następnie prosi do salonu. Przedstawia rodzinę kapłanowi,
- Następuje modlitwa w intencji rodziny i poświęcenie mieszkania,
- Następnie ksiądz siada i rozmawia na tematy religijne i społeczne,
- Ksiądz sprawdza kartotekę: czy nastąpiły zmiany w rodzinie. Wedle przyjętego zwyczaju można złożyć ofiarę
(np. na ratowanie kościoła na Ślęzy w kopercie)
- Księdza odprowadza do drzwi wyjściowych gospodarz domu i pozdrawia "Szczęść Boże"
Prosimy ponadto, aby nowo zamieszkałe osoby na terenie naszej Parafii osobiście w kancelarii, bądź drogą elektroniczną wyraziły chęć przyjęcia kapłana. W trakcie wizyty duszpasterskiej istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itp.

2. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
- 7-9.01.2019 – Strzegomiany, godz.10.00 - Wrocławska i następne
- 10-11.01.2019 – Będkowice, godz. 10.00 Wolności
- 12-14.01.2019 – Sulistrowice, godz. 10.00 - Nowa
- 15-16.01.2019 – Sulistrowiczki, godz. 10.00 - Turystyczna
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski .Rewers Bolko II awers -herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży. Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

5.Dziś 6 stycznia Trzech Króli - Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św.9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża. Są do nabycia kolędowa kreda i kadzidło.

6.Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej i,Parafianom i Turystom składam serdeczne podziękowanie za udział we Mszy Świętej Noworocznej na Ślęzy. Noc sylwestrową przeżywaliśmy przy wspólnej modlitwie i kolędowaniu w świątyni jako wierzący w Chrystusa, który nam błogosławił. Bo świat istnieje dzięki temu, że Bóg nam zawsze błogosławi. Uczestniczyło w powitaniu Nowego Roku 2019 około 1000 osób.

7. 20 stycznia 2019 r. o godz, 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach spektakl teatralny pt." mirra kadzidło, złoto" w wykonaniu aktorów i solistów operowych. Zapraszamy.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Naród bez dziejów, bez historii,bez przeszłości, staje się narodem bez ziemi, bezdomnym i bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich- kończy się.
Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"