"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Człowiek dwudziestego pierwszego wieku musi się zdecydowanie i opowiedzieć: albo jest z Bogiem, wierzy Mu i służy wiernie albo odrzuca Boga i idzie własnymi drogami. Wybieraj między wiarą a niewiarą. Wybieraj między łaską a grzechem między dobrem a złem. Wybieraj między prawdą a fałszem. Oczywiście nie zawsze ten wybór jest łatwy. Czasem trudno rozeznać, co jest prawdziwym dobrem a wolnością a co tylko ich pozorami prowadzącymi w konsekwencji do zniewolenia .Dlatego trzeba być czujnym., wybierz drogę Matki Bożej,że pójdziesz jej śladami, tak w wierze jak i w służbie swojej idei, to trudna droga ale warto jej zawierzyć. Oddajmy się Matce Bożej Królowej Polski a Ona nam pobłogosławi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj na każdej Mszy św, zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski nasze rodziny Jaka rodzina taki kościół i takie państwo. Za uczestniczenie w rekolekcjach uzyskujemy odpust zupełny (spowiedź, komunia św., modlitwa w intencji papieża, wyrzeczenie się przywiązań do grzechu)

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Są do nabycia medale z okazji 100 lecia niepodległości Polski. Rewers - Bolko II, awers - herb Metropolity Wrocławskiego i kościoła na Ślęży z wezwaniem „Christus dilexit nos" . Wspierajmy renowację kościoła na Ślęzy.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.

4. Wykonujemy rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka znajdującego się na sarkofagu w Krzeszowie. Za panowania Bolka II powstał także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352 r. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r., a dla upamiętnienia tej wielkiej postaci dzień 28. lipca jest obchodzony jako Dzień Śląska Polskiego. Poświęcenia pomnika księcia Bolka II dokona nasz metropolita Wrocławski ks. Abp. dr Józef Kupny 28 wrześniu 2019 o godz.12.00.

5. Bierzmowanie 16 czerwca 2019r. o godz. 12.00 w Sulistrowiczkach Bierzmowania udzieli JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski. W tym dniu odbędzie się również coroczne Spotkanie Rodzin wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie to również Dzień Śląska Polskiego, W programie koncert patriotyczny zespołów młodzieżowych, wykłady o Bolku II księciu świdnicko- jaworskim , uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego , konkurs wiedzy historycznej o Śląsku, występy zespołów ludowych Po uroczystościach zapraszamy na atrakcje kulinarne poczęstunek, m. in. prosię i jagnię pieczone na grillu, ciasto, kawa

6.5 maja 2019 r o godz. 13.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach odbędzie się spektakl teatralny PASTUSZKOWWIE MATKI BOŻEJ reżyseria- Danuta Gołdon Legler , muzyka- Georges Gondart /Francja/ Występują Aleksandra Bisaga, Danuta Gołdon Legler,Martyna Gachowska, Artur Bisaga,Dawid Pluta,Kacper Rosanowski, Piotr Flisowski zapraszamy, wstęp wolny.

Ks prał. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! Łk 9.23

Krzyży w historii Kościoła było wiele. Wyznawcy byli atakowani przez fanatycznych Żydów a potem przez pogańskie państwa,ideologie, rewolucje i partie. Za wyznawanie wiary ścinano, topiono, krzyżowano, palono żywcem, Dzieje się to dzisiaj. Krzyż był znakiem ratunku i ocalenia,Chrystus żyje pośród tych którzy zdobyli się na odwagę, aby wejść przez Krzyż do Życia wiecznego

Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem

Adam Mickiewicz /1790-1855/

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"