"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Stworzeni jesteśmy do życia. Życia nie tylko doczesnego, ale i nadprzyrodzonego , wiecznego i ono czeka nas po śmierci. Przekonuje nas o tym Chrystus, który mówi w dzisiejszej Ewangelii „ Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, wszyscy bowiem dla Niego żyją."Chrystus jest naszym życiem i Zmartwychwstaniem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Porządek Mszy św.11 listopada 2019 – g.9.00 Strzegomiany g.10,30 Sulistrowice,g. 12.00 i 19.00 Sulistrowiczki, g.14.00 Góra Slęza
11 listopada 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przychodzimy do świątyni jak w każdą niedzielę aby podziękować Bogu za odrodzenie się państwa polskiego po 123 latach niewoli niebytu politycznego, gospodarczego, ekonomicznego ,do polskich domów zapukała niepodległa Polska. Cztery pokolenia Polaków zniewolonych przez zaborców marzyło o tej chwili. Odzyskanie niepodległości było cudem, radością dla Polaków. Do ojczyzny z wygnania mogli powrócić Dąbrowski,Poniatowski,Chopin,,Mickiewicz Słowacki,Krasiński, Norwid,,Sienkiewicz, Reymont Paderewski i wielu innych. Wielki mąż stanu Józef Piłsudski stworzył polską formację zbrojną. dzięki jego geniuszowi oraz innych architektom polskiej wolności Romanowi Dmowskiemu, Ignacemu Paderewskiemu, gen Józefowi Hallerowi, Wojciechowi Korfantemu, Wincentemu Witosowi nasza ojczyzna znowu pojawiła się na mapach Europy.
3.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
4.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
5.Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
6. Planujemy zakończenie robót dekarskich dachu na Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach. Całkowity koszt remontu to 50 000 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
7. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
8. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.

Ks. Dr Ryszard Staszak – Proboszcz

Należy uczyć młodych patriotyzmu podczas rozmów rodzinnych.
Współczesny patriotyzm codzienności to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo Polaków, to sprawiedliwość społeczna i solidarność to obrona wartości na których stoi nasza ojczyzna to znajomość historii i stanowcza interwencja gdy ktoś ją zakłamuje. to służba w wojsku, rozmowy o bohaterach. ma też akcent ekonomiczny. to dbałość o dobrą kondycję gospodarczą ojczyzny, polegającą na uczciwym płaceniu podatków,to udział w wyborach, dbałość o kulturę języka, szacunek do narodowej przeszłości. Modlitwa w intencji Ojczyzny .Naszym zadaniem jest czynić Polskę lepszą niż ją zastaliśmy i właśnie taką Polskę należy przekazać następnym pokoleniom.

„Ojczyzno moja kochana Polsko. Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia,umiej być wdzięczna" św. s Faustyna

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"