"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.11.2019 Rok C - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Wprowadzenie do liturgii

Chrystus jest Królem Królów ze względu na to co uczynił dla nas: przyszedł na świat po to aby nas zbawić. Umarł na krzyżu. Odkupił nas i na nowo pojednał z Bogiem. My dziś jesteśmy Jego ustami, jesteśmy jego sercem, budujemy na ziemi Jego królestwo.
Adwent /Lac. adwentus/ przyjście Jezusa Chrystusa 40 dni oczekiwania i przygotowania do Bożego Narodzenia, początek roku liturgicznego Od 25 listopada do 24 grudnia/Wigilii Narodzenia Pańskiego/Uczestniczymy we Mszy św. zwanej roratami.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
2.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.
6. W przyszłą niedzielę jako I Niedzielę Adwentu zostanie pobłogosławiony wieniec adwentowy. Roraty codziennie o godz.17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.
7.Rekolekcje Adwentowe w Sulistrowicach od 4 -6 grudnia 2019,będzie prowadził kaznodzieja Redemptorysta o. Ireneusz Homoncik.
8. Dziś po Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą roznosić po domach przedstawiciele Rady Parafialnej z Sulistrowic. Przy okazji będą zbierane ofiary na choinki do naszych kościołów.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Należy uczyć młodych patriotyzmu podczas rozmów rodzinnych.
Współczesny patriotyzm codzienności to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo Polaków, to sprawiedliwość społeczna i solidarność to obrona wartości na których stoi nasza ojczyzna to znajomość historii i stanowcza interwencja gdy ktoś ją zakłamuje. to służba w wojsku, rozmowy o bohaterach. ma też akcent ekonomiczny. to dbałość o dobrą kondycję gospodarczą ojczyzny, polegającą na uczciwym płaceniu podatków,to udział w wyborach, dbałość o kulturę języka, szacunek do narodowej przeszłości. Modlitwa w intencji Ojczyzny .Naszym zadaniem jest czynić Polskę lepszą niż ją zastaliśmy i właśnie taką Polskę należy przekazać następnym pokoleniom.

„Ojczyzno moja kochana Polsko. Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia,umiej być wdzięczna" św. s Faustyna

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"