"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Czuwajcie więc i bądźcie gotowi (Mat. 24, 40). Rozpoczynamy w imię Boże czas Adwentu. Mamy czuwać i być gotowi na przyjście Pana. To Adwentowe oczekiwanie ma podwójny charakter, mamy się przygotować na spotkanie z Chrystusem, w tajemnicy Jego narodzenia, a także na chwilę Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Wyrazem naszego przygotowania jest chęć podjęcia przemiany naszych serc. Niech udział w niedzielnej Eucharystii zmobilizuje nas do zmiany w naszym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.
6. Dziś w I Niedzielę Adwentu zostanie pobłogosławiony wieniec adwentowy. Zapraszamy dzieci oraz młodzież na roraty codziennie o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.
7. Rekolekcje Adwentowe w Sulistrowicach od 4 -6 grudnia 2019, będzie prowadził kaznodzieja Redemptorysta o. Ireneusz Homoncik.
8. W nadchodzącym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej z Sulistrowic będą roznosić po domach naszych parafian poświęcone opłatki wigilijne. Przy okazji będą zbierane ofiary na choinki do naszych kościołów.
9. W dniu 8 grudnia (II niedziela Adwentu) przypada uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Świąteczny porządek Mszy Świętych. Maryja stała się symbolem zbawczego dzieła Boga, „Pełną łaski", której dziś oddajemy cześć. Prosimy byśmy umieli jak Ona odpowiadać na Boże wezwanie.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Należy uczyć młodych patriotyzmu podczas rozmów rodzinnych. Współczesny patriotyzm codzienności to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo Polaków, to sprawiedliwość społeczna i solidarność to obrona wartości na których stoi nasza ojczyzna, to znajomość historii i stanowcza interwencja gdy ktoś ją zakłamuje. To służba w wojsku, rozmowy o bohaterach, to dbałość o dobrą kondycję gospodarczą ojczyzny, to udział w wyborach, dbałość o kulturę języka, szacunek do narodowej przeszłości .Naszym zadaniem jest czynić Polskę lepszą niż ją zastaliśmy i właśnie taką Polskę należy przekazać następnym pokoleniom.
„Ojczyzno moja kochana Polsko. Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia,umiej być wdzięczna" św. s Faustyna

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"