"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019 Rok C
Wprowadzenie do liturgii

Wiele jest prawdy w tym co napisał ks. Twardowski „Ludzie, którzy uznają się za wierzących, praktykujących, którzy chodzą do kościoła i systematycznie się spowiadają, rzadko odnoszą do siebie słowa o potrzebie nawracania się. Apel Ewangelii: oderwij się od tego co jest powierzchowne, a zajmij się sprawami naprawdę ważnymi. Nie mów, że nie da się nic zrobić. Z Bożą pomocą możesz pracować nad swoim charakterem, zła czynić nie będę. Adwent jest czasem przemiany. Do Boga modlimy, się po to aby pomógł nam dobrze urządzić się w życiu.
Adwent to czas, w którym Bóg ukazuje się nam jako kochany ojciec, który zna nas i nasze słabości lepiej niż my znamy sami siebie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek do gościńca u Św. Jakuba na tarasie (przy kościele, na prawo od wejścia).
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.
6. W dniu 8 grudnia (II niedziela Adwentu) przypada uroczystość niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Świąteczny porządek Mszy Świętych. Maryja stała się symbolem zbawczego dzieła Boga, „Pełną łaski", której dziś oddajemy cześć. Prosimy byśmy umieli jak Ona odpowiadać na Boże wezwanie.
7. Naszą parafię 15 grudnia w III Niedzielę Adwentu z Odessy odwiedzi Ks. Władysław Łukasiewicz z parafii Matki Bożej Fatimskiej, który buduje dom rekolekcyjno-formacyjny i kościół w Odessie. Wspólnota katolicka liczy 80 wiernych. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na budowę domu rekolekcyjnego i kościoła.
8. W przyszłym roku planujemy remont dachu starej części kościoła w Strzegomianach.
9. W noc wigilijną 24 grudnia 2019 r. o godz. 24.00 zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. Przed Mszą Św. o godz. 23.00 odbędzie się koncert kolęd, przy udziale znakomitych solistów. Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o godz. 22.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.
10. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2019 o godz. 22.00. Po Mszy Św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana. Zwracamy się z prośbą do osób biorących udział w Sylwestrze na szczycie Ślęży, o ograniczenie używania fajerwerków oraz petard. Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, uchrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"