"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj jest niedziela radości. Dziękujemy Bogu z radością, za to,że taki jest właśnie nasz Zbawiciel,że Syn Boży przyszedł na ziemię nie po to aby wybawić jeden naród ale całą ludzkość. Prawdziwa radość daje życie i wolność. Prawdziwa radość wypływa z dobroci serca, które potrafi kochać i z czystego sumienia. Radujmy się zatem bo Pan jest blisko.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający Kościół i wieżę widokową otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się 2020 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o zwyczajnym doświadczeniu Boga w codzienności, a szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowacje Kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji dobrych rządów nad naszą ojczyzną za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski.
6. Dziś odwiedził nasza parafię Ks. Władysław Łukasiewicz z Odessy ze Zgromadzenia Pallotynów, który buduje dom rekolekcyjno-formacyjny i kościół w Odessie. Wspólnota katolicka liczy 80 wiernych. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar przy wejściu do kościoła na budowę domu rekolekcyjnego i kościoła.
7. W przyszłym roku planujemy remont dachu starej części kościoła w Strzegomianach.
8. W noc wigilijną 24 grudnia 2019 r. o godz. 24.00 zapraszamy do udziału w Pasterce w kościele na szczycie Ślęży. Przed Mszą Św. o godz. 23.00 odbędzie się koncert kolęd, przy udziale znakomitych solistów. Pasterka w Strzegomianach odbędzie się o godz. 21.00, w Sulistrowiczkach (przy płonącym ognisku pasterskim) o godz. 22.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00.
9. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. Sylwestrowej, 31 grudnia 2019 o godz. 22.00. Po Mszy Św. ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana. Zwracamy się z prośbą do osób biorących udział w Sylwestrze na szczycie Ślęży, o ograniczenie używania fajerwerków oraz petard. Szanujmy zwierzęta dla których Ślężański Park Krajobrazowy jest domem, uchrońmy je przed cierpieniem spowodowanym nadmiernym hałasem.
10.28 grudnia ok. 1500 młodych ludzi z całej Europy uczestników Taize przyjedzie do Wrocławia na 5 dni. Wszystkich chcielibyśmy dać możliwość zamieszkania, nawet w najskromniejszych warunkach u mieszkańców Wrocławia i okolic. Warunki udzielenia gościny są bardzo proste rano śniadanie a wieczorem 2 m2 na podłodze, żeby rozłożyć śpiwór i karimatę. Przez cały dzień uczestnicy biorą udział w programie we Wrocławiu, do domów będą wracać wieczorem o 22.00.Zgłoszenia przyjmuje Centrum Przygotowań Wrocław ul. Piastowska 1a.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"