"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 6.01.2018 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiejsza uroczystość w liturgii nazywa si e „Objawieniem Pańskim". Objawić, znaczy odsłonić to co zakryte, ukazać to co niewidoczne. Chodzi o odsłonięcie i ukazanie Światu prawdy, że Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi, że jest dla wszystkich. Nikit nie może go zatrzymać tylko i wyłącznie dla siebie. Im więcej ludzi go pozna i pokocha, tym lepiej dla całego Świata. Gwiazda wzywa do szopki Pana Jezusa wszystkich ludzi na całym Świecie, do miejsca narodzenia Pana mają przyjść pasterze i królowie, biedni i bogaci, młodzi i starzy, ludzie i zwierzęta.

Trzej Królowie, jak nazwała ich Tradycja, czyli inaczej Mędrcy albo Magowie - nie zlekceważyli znaków, które widzieli. Przyjechali do Jerozolimy i pytali „Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon". Mędrcy ze wschodu dokonali dobrego wyboru. Otworzyli swe skarby i ofiarowali Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę. Napisz po kolędzie na drzwiach K+M+B=2018 r. Niech Chrystus błogosławi temu domowi /Chrystus mansionem benedicat/.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę oraz ciepłe przyjęcie, a także ofiary, które Państwo złożyli na renowację kościoła na Ślęży.

2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarą na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka. Zapraszam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii.
Jest do nabycia nowa książka bogato ilustrowana Ślęża Święta góra Ślązaków autorstwa Ks dr Ryszarda Staszka– historia i teraźniejszość kościoła na Ślęzy. W przygotowaniu nowa książka pt. Cztery pory roku na Ślęzy z płytą audio.

4. 6 stycznia Trzech Króli- Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze Św. Godz. 9.00 – Strzegomiany, 10.30-Sulistrowice, 12.00 ,19.00 – Sulistrowiczki , 14.00 Góra Ślęża

5. W nowym roku 2018 planujemy remont chóru /empory/ wymiana desek podłogowych, stóp pod filarami, nową polichromię, odtworzenie zniszczonej ambony XVII w zabytkowej podczas wykopalisk archeologicznych , wymianę okien, drzwi wejściowych oraz na wieży. Planujemy również budowę Muzeum Historii i Sztuki Chrześcijańskiej na Ślęży gdzie będą umieszczone artefakty odkryte po wykopaliskach archeologicznych na Ślęzy.

6. Nowy Rok na Ślęży przywitało prawie 2 tys. osób. Podczas Eucharystii świątynia była wypełniona, mnóstwo ludzi stało na schodach przed wejściem, na scenie i wokoło. Uroczystość koncelebrowało pięciu księży. Za obecność serdecznie dziękujemy.

Ks. dr Ryszard Staszak, proboszcz

Humor:
Po sylwestrze idzie dwóch pijanych mężczyzn torami kolejowymi.
Jeden z nich narzeka:
Patrz jakie te schody długie, a jakie poręcze niskie
Nic się nie martw – odpowiada drugi – winda już jedzie

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"