"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA 5.01.2020 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Szwedzka poetka Wera Nordin żali się w jednym ze swoich utworów „Mam wszystko, a jestem nieszczęśliwa. Dlaczego?" Bo pieniądze nie wystarczą do szczęścia. Bo sława nie wystarczy do szczęścia. Bo rozkosz seksualna nie wystarczy do szczęścia. Bo zdrowie nie wystarczy do szczęścia. Poetka żali się „Mam wszystko, a jestem nieszczęśliwa". Odpowiedź daje nam dzisiejsza Ewangelia następującymi słowami: „Na początku było słowo, słowo było u Boga, i Bogiem było słowo. W nim było życie. Przyszło do swojej własności, a swoi go nie przyjęli, i dlatego chociaż wszystko mają, są nieszczęśliwi". Dlatego choć dziś ludzie wszystko mają, rośnie w ich sercach smutek. Jeżeli chcesz być szczęśliwy w nowym roku, to zrób to, co ci każe Ewangelia Św. Jana. Ten nakaz jest zawarty w słowach: „Wszystkim tym, którzy je – czyli słowa Jezusa – przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi".

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający kościół i wieżę, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
3. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368 r. Odsłonięcie pomnika odbędzie się późną wiosną 2020 r.
4. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o doświadczeniu Boga w codzienności, szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży i jej okolicach. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy Św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowację kościoła na Ślęży.
5. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji naszej ojczyzny.
6. W przyszłym roku planujemy remont dachu starej części kościoła w Strzegomianach.
7. We Mszy Św. Sylwestrowej 31 grudnia 2019 o godz. 22.00 wzięło udział ok. 3 000 osób. Po Mszy Św. zaprosiliśmy uczestników na ciepły posiłek, koncert kolęd oraz powitanie Nowego Roku przy lampce szampana.
8. Plan wizyt duszpasterskich w naszej parafii (po Uroczystości Trzech Króli):
7-8.01.2020– wtorek, środa Strzegomiany, godz.10.00 -Wrocławska i następne
9-10.01.2020 –czwartek, piątek Będkowice, godz. 10.00 -Wolności i następne
11-12.01.2020 – sobota, godz.10.00 niedziela 16.00 Sulistrowiczki-Świdnicka i następne
13-14.01.2020 – Sulistrowice, godz. 10.00 -Nowa i następne
9. 6 stycznia – Święto Trzech Króli - Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Św.: 9.00 – Strzegomiany; 10.30 - Sulistrowice, 12.00 i 19.00 – Sulistrowiczki; 14.00 Góra Ślęża. O godz. 10.30, po Mszy Św. zapraszamy na Jasełka przygotowane przez Panią arch. Annę Gronowską, w wykonaniu dzieci z naszej parafii do kościoła w Sulistrowicach.
10. 12 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu przypominamy sobie własny chrzest. Chrzest naszych dzieci. Zapytajmy siebie czy wypełniamy przyrzeczenia uczynione na Chrzcie, że będziemy wychowywać po chrześcijańsku swoje dzieci. Wychowywać to przede wszystkim rozwijać w dziecku stronę moralną oraz religijną.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Humor:
Po sylwestrze idzie dwóch pijanych mężczyzn torami kolejowymi.
Jeden z nich narzeka: - Patrz jakie te schody długie, a jakie poręcze niskie"
- Nic się nie martw – odpowiada drugi – winda już jedzie"

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"