"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020 Rok A
Wprowadzenie do liturgii

Nasza dusza potrzebuje góry Tabor. Nasza wiara domaga się wzmocnienia. Nasze życie duchowe potrzebuje odnowy .Dzis Jezus zachęca nas, abyśmy podładowali swoje duchowe akumulatory. Znajdź czas na drogę krzyżową w piątki. Poświęć niedzielny czas na nabożeństwo gorzkich żali z nauką pasyjną. Znasz termin rekolekcji wielkopostnych w swojej parafii, Zarezerwuj na to czas. Wygospodaruj dłuższą chwilę na modlitwę. Zatroszcz się o swoje życie duchowe i przystąp do Komunii św. .Sięgnij po katolicką prasę, weź do ręki Pismo św. Konfesjonał zawsze do ciebie wyciąga rękę. Podładuj duchowy akumulator na górze Tabor.Trzeba wykorzystać tegoroczny Wielki Post na duchowe odrodzenie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17 w Sulistrowicach; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10 (przed Mszą Św.) w Sulistrowicach, 18.30 w Sulistrowiczkach. W niedzielę 8 marca przypada Niedziela Ad gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami posługującymi w Afryce. W czwartek 19 marca uroczystość Św. Józefa, patronalne święto JE Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.
2. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający kościół, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
4. Aby zaakcentować związek Księcia Piastowskiego Bolka II ze Śląskiem oraz górą Ślężą, wykonaliśmy 2-metrową rzeźbę Bolka II w piaskowcu, będącą odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Bolko II, ostatni suwerenny polski książę na Śląsku zmarł 28 VII 1368
5. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o doświadczaniu Boga w codzienności, szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy Św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowację kościoła na Ślęży.
6. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji naszej ojczyzny.
7. W tym roku planujemy remont dachu starej części kościoła w Strzegomianach
8. 13 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w kościele na Ślęży odbędzie się Mszę Świętą z okazji Spotkania z Duninami, potomkami Piotra Włosta. Piotr Włostowic, zwany później Duninem (tj. Duńczykiem) herbu Łabędź (ur. ok. 1080, zm. 1153), to możnowładca śląski z rodu Łabędziów, syn Włosta i od 1117 roku palatyn Bolesława Krzywoustego. Wywodził się z dawnego rodu książąt śląskich. Jego włości obejmowały ważne dla Śląska miejsca, jak wyspa Piasek we Wrocławiu czy ziemie wokół Ślęży. Główną siedzibą Piotra Włostowica był Ołbin. W tym dniu nastąpi również uroczyste odsłonięcie pomnika Bolka II.
9. W dniach 17-19 lipca będzie miała miejsce peregrynacja figury Św. Michała Archanioła w kościele na Ślęży. Poprowadzą ją ojcowie Michalici z Warszawy
10. W 4-tą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne (23- 25.03.2020), które poprowadzi ks. dr Wiesław Drawiecki, Salwatorianin z Wrocławia.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

W wielu parafiach w czasie Wielkiego Postu odbywają się rekolekcje. Zapytajmy więc czym są rekolekcje?Słowo rekolekcje pochodzi od z łacińskiego recollectio i oznacza wewnętrzne skupienie, ćwiczenie duchowe przed spowiedzią,medytacje,Rekolekcje to wewnętrzne skupienie w kościele w domu ma być cisza. Ojcowie pustyni mówili: „Milczenie to modlitwa aniołów"W milczeniu Bóg przemawia do człowieka. Czy mnie będzie stać aby uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych na słuchaniu nauk i odbyć dobrą spowiedź. Rekolekcje to czas nawrócenia to czas uważnego słuchania Słowa Bożego. Odpraw dobrze rekolekcje. Pamiętaj Kościół jest niezmienny w sprawach wiary i moralności „Crux stat dum volvitur orbis"- Krzyż trwa, choć świat się zmienia. Bardzo często odwoływał się do tego zdania Jan Paweł II.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"