"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.04.2020 Rok A
Wprowadzenie do liturgii

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, do którego przygotowujemy się cały rok. Wielki Tydzień, poprzedzający Niedzielę Wielkanocną to czas wyciszenia oraz duchowej izolacji. Głównym motywem tych świąt jest radość. Pozdrawiamy się słowami: „Chrystus zmartwychwstał!" – „Prawdziwie zmartwychwstał!". Radujcie się! Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Ta prawda w najbliższych dniach będzie do nas docierała z wielką siłą. Gdyby nie ona, nasza wiara byłaby daremna. W Ewangelii spotykamy dziś Apostołów przy grobie Zmartwychwstałego. Widok pustej pieczary na trwałe zapisał się w ich pamięci. Skoro byli zdolni do męczeństwa i mimo wcześniejszego lęku szli na krańce świata, by rozkrzewiać wiarę, musieli wierzyć, że Jezus Chrystus zmartwychwstał. O tym świadczyło ich życie. Dlatego podczas tej Eucharystii nie tylko głosimy zwycięstwo życia nad śmiercią, ale bądźmy tego świadkami.

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO,
PEŁNYCH WIARY NADZIEI I MIŁOŚCI

życzą ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz, ks. mgr Jakub Batrczak - wikariusz
Pamiętaj - Kościół jest niezmienny w sprawach wiary i moralności
„Crux stat dum volvitur orbis" [Krzyż trwa, choć świat się zmienia]
(często odwoływał się do tego zdania Św. Jan Paweł II)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Biorąc pod uwagę zagrożenie i zdrowie ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski działając w myśl kanonu 87 oraz 1245-1248 Prawa Kanonicznego udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestniczenia we Mszy Św. Kościół zachęca jednak do uczestniczenia we Mszach Świętych poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji internetowej online Mszy Świętych z kościoła na szczycie Ślęży przez stronę internetową www.sleza.info w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Msze Święte w porządku świątecznym w naszej parafii odbywają się przy udziale nie więcej niż 5-ciu osób.

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę. Zwiedzający kościół, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia. Zapraszam po Mszy Św. do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody. Zachęcam do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl - aktualne informacje z życia parafii. Są do nabycia medale - awers Kościół na Ślęży, rewers Bolko II.
2. W czerwcu 2020 r. w kościele na Ślęży planujemy Mszę Św. z okazji uroczystego odsłonięcia 2-metrowej, wykonanej w piaskowcu rzeźby pomnika Bolka II, księcia Piastowskiego związanego ze Śląskiem oraz górą Ślężą. Rzeźba jest odwzorowaniem nagrobka sarkofagu w Krzeszowie. Pomnik został ufundowany przez JE Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego. Bolko II to ostatni suwerenny polski książę na Śląsku, który nie dał się zhołdować Janowi Luksemburczykowi, Niemcowi na tronie Czeskim, do końca pozostając wiernym koronie Polskiej. Zmarł 28 VII 1368 r.
3. Jest do nabycia bogato ilustrowany album z płytą CD pt. „Cztery Pory Roku na Ślęży". Album został przygotowany z myślą o doświadczaniu Boga w codzienności, szczególnie podczas osobistych wędrówek po Ślęży. Ślęża jest dla Polaków pomnikiem historii oraz świadkiem wierności naszego narodu wobec przesłania Dobrej Nowiny. Album do nabycia po Mszy Św. w zakrystii. Cały dochód przeznaczony jest na dalszą renowację kościoła na Ślęży.
4. W każdą ostatnią sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Sulistrowiczkach będą odprawiane Msze Św. w intencji naszej ojczyzny oraz szybkiego wyjścia z kryzysu wywołanego światową pandemią koronowirusa.
5. W każdą niedzielę ponawiamy akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski wszystkich kościołów naszej parafii, a także ponowiliśmy uroczystość obrania Św. Michała Archanioła za jej patrona (verte).
6. W związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniami w sprawowaniu liturgii przy obecności wiernych, kościół podobnie jak instytucje państwowe oraz podmioty gospodarcze również zmuszone są zmagać się z kryzysem finansowym. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do naszych Parafiach i gości, aby w ten trudny czas, kiedy nie ma możliwości bezpośredniego uczestniczenia we Mszach Św., wsparli naszą działalność duszpasterską ofiarami bezpośrednio na konto parafii (nr konta: 50 9574 1015 2003 0200 1520 0001), przy wejściu do kościołów znajdują się również skarbonki. Za wszelkie ofiary serdecznie Bóg zapłać.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz


Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"